Umbria, Italy

italya umbria turuumbria-turu-16umbria-turu-12umbria-turu-11umbria-turu-13umbria-turu-21umbria-turu-14umbria-turu-15umbria-turu-17umbria-turu-18umbria-turu-19umbria-turu-20umbria-turu-22umbria-turu-23umbria-turu-24umbria-turu-25umbria-turu-26umbria-turu-27umbria-turu-28umbria-turu-29

Tur Programı!

Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları ile

 • İstanbul/Roma TK 1837 10:50 >>Varış:12:40

 • Roma/İstanbul TK 1838 13:40 >>Varış:17:10


İTALYA’NIN YAŞAYAN ORTAÇAĞI UMBRİ’DA EŞSİZ BİR GEZİ

Kendinizi yeni bir ritminin ahengine bırakın: Dinlenme, rahatlama ve hoşgörü. Güzel Umbrian kırsalındaki yaşayan ortaçağ sokaklarında kendinizi şımartmanıza izin verin.  Cıvıl cıvıl kuş seslerini bölen Ortaçağ’dan kalma kiliselerin çan sesleri ile bölündüğü, Trafiğe ihtiyaç duymayan eski sokaklarında dolaşın ve Eşsiz italytan mutafağına ait gurme yemeklerin tadını çıkarın. Bu program Umbria'nın önemli noktalarını içermektedir: büyüleyici ortaçağ tepe köyleri, muhteşem tarihi katedraller, otantik İtalyan yemek dersleri, hatta sniffer köpeği ile truffle mantarı avı! Umbria'nın eşsiz sokaklarında tarihi bir keşif  ve çikolata cennetinde iki günün tadını çıkaracağınız EuroChocolate Festivali ile keşfmizi tadlandıracağız.


İSTANBUL ROMA > ORVIETO

İstanbul Sabiha gökçen  Havalimanı dış hatlar terminalinde uçuşumuzdan iki saat önce tüm seyahatimiz boyunca sizler ile birlikte olacak rehberimiz ile buluşmamızın ardından check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlayacağız. Lokal saat 10:50 de ile THY nin TK 1837 sefer sayılı uçuşu ile Roma’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat 50 dakikalık uçuşumuzun ardından Roma’ya varıyoruz.  Varışımızın ardından havalimanında lokal rehberimiz ve transfer aracımız ile buluşacağız. Akabinde Roma’dan özel aracımız ile italya’nın Kalbi Perugia bölgesinde bulunan Umbria şehrine bağlı Orvieto’ya hareket edeceğiz.  Orvieto, Umbria ovalarına bakan görkemli bir tepedir ve bu tepeye kurulmuş küçük tarihi bir kasabadır.


Burada bir ortaçağ sanat şaheseri olan katedrali ziyaret edeceğiz, cephesi mücevher kutuları gibi mozaikler  ile süslenmiş bu katedral oldukça büyüleyici bir yapıdır. Bazı önemli olaylara tanıklık etmiş Katedrali gezmeye L uca Signorelli'nin görkemli Rönesans fresklerini içeren Saint Brizio Şapeli ile devam edeceğiz. Ayrıca yerel volkanik kaya ile yapılmış sivil bir yapı olan 12. yüzyıla ait Palazzo del Popolo'yu da ziyaret ettikten sonra. Konaklama yapacağımız Perugia yakınlarında ki Torgiano kasabasına geçeceğiz. Burada üzüm bağları ve zeytinlikler ile çevrili lüx bir konakta konaklama gerçekleştireceğiz. Bu lüx konaklama olanakları sunan otelde ki restaurant’ta akşam yemeğimizi  alacağız. Yemek sonrası serbest zaman.


UMBRIA KIRSALINDA İKİ MUHTEŞEM KASABA ASSISI VE SPELLO

Sabah kalhvaltımızın ardından Bugün Umbria'da iki büyülü yeri ziyaret edeceğiz: Assisi ve Spello.  Yüzlerce yıllık pembe taş evlerin ve zeytin bahçelerinin geçtiği Umbria'nın yükselen tepelerinden  bir yolculukla başlayacak gezimiz.. Hem Assisi hem de Spello, birçok sanat ve mimari şaheseri bulunan antik kentlerdir. Şehir hayatın hızını yavaşlattığınızda kendinizi İtalyan kırsalının çekiciliğine bırakın. Gün boyunca, yakınlardaki katedrallerde her saat çalan çan seslerine kulak vereceksiniz.


Sabah, Assisi kasabasını ziyaret edeceğiz. Turun önemli noktaları Saint Clare Bazilikası ve Piazza del Comune'yi içerir. Piazza'da, etkileyici ortaçağ ve Rönesans binalarına sahip olan bu antik meydanın ambiyansı sizi italya’nın geçmişine götürecek. İlginçtir, Assisi'de, Tanrıça Minerva'ya ithaf edilen antik Roma tapınağının kalıntılarını da bulacaksınız. Assisi'nin büyüleyici tarihi bölgesinde yer alan Saint Rufino Katedrali'ni de ziyaret edeceğiz. Katedralin görkemli cephesi Umbrian Romanesk mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.


Ardından,Franciscan döneminin merkezi sanat başyapıtlarıyla tanınan Aziz Francis Bazilikası'nı ziyaret edeceğiz.  Bu kutsal alan doğrudan doğruya Saint Francis'in mezarına yapılmıştır. Cimabue ve Giotto'nun şaheserleri ile bazilikası orta çağ sanatının bir müzesidir. Öğle yemeğimizi için Assisi'nin güzelliğini, geleneği ve yeniliği dengede tutan rafine bir restoranda yiyeceğiz.


Öğle yemeğimizin bitimi ile muhteşem Spello köyünü ziyaret edeceğiz. Bu güzel antik kent, Roma döneminden kalan kalıntılarla ve Orta Çağ'a dayanan surlarla çevrilidir. Gezinmek ve şehrin içinde büyüleyici bir havayı teneffüs etmek için bire bir bir şehir olan Spello, saksı altındaki bitkiler ve çiçeklerle özenle dekore edilmiş dar ortaçağ sokaklarında bir labirenttir. Spello, gerçekten "ruh için bir yer" olarak nitelendirilmiştir. 11. yüzyıldan kalma Santa Maria Maggiore Kilisesi olağanüstü Romanesk Freskolara  sahiptir ve kilisenin Baglioni Şapeli'nde 1500 yılında Pinturicchio tarafından boyanan muhteşem freskolar mevcuttur.


Spello gezimiz sonrası konaklama yaptığımız kasabamıza geri döneceğiz. Akşam bizi lezzetli bir yemek bekliyor olacak. Yemek sonrası serbest zaman.


UMBRIAN KOYLERINE ZİYARET, İTALYAN PİŞİRME SINIFI VE ŞARAP TADIMI

Sabah kahvaltısı sonrası, Umbria vadisinin nefes kesen manzarasına 360 derecelik bir bakış sunması sebebi ile Umbria’nın balkonu denilen Montefalco’ya doğru hareket edeceğiz.  Montefalco, beş kapıdan oluşan, tamamen bozulmamış ortaçağdan kalma duvarlar ile çevrilidir, bu yüzden yaklaştıkça her şeyden uzak olma hissi yaşayacaksınız!


Gezimizin içersinde Antonelli Wine estate de yarım günlük yemek İtalyan yemek dersi mevcuttur.  Dersimiz yaklaşık 4 saat sürer ve sıfırdan hazırladığımız bir yemek içerir. Mercimeklerin pişirilmesi, Et sotelemek için toprak potaların kullanılması gibi geleneksel  İtalyan pişirme tekniklerinin özünü gözlemleyeceğiz. Pişirdiğimiz yemeklerimizi Antonelli şarapları eşliğinde kendimiz için ziyafete dönüştürüyoruz.


Öğleden sonra üzüm bağları ve zeytinliklerle çevrili eski ortaçağ köyü Bevagna'yı ziyaret edeceğiz. Sessiz, yavaş tempolu yaşam tarzıyla bu huzurlu köy sizi başka bir dünyaya taşıyor. Köyün ana meydanı olan Piazza Silvestri, Umbria'daki en iyi korunmuş ortaçağ meydanıdır.. Piazza Romanesk tarzı iki tarihi mücevherle çevrilidir: San Michele Kilisesi ve San Silvestro Kilisesi. Başka bir taş mimari örneği olan  Gothic Palazzo dei Consoli 1270 yılına dayanan tarihi ile yeniden restore edilerek  kullanıma açılmıştır.


Sonrasında büyüleyici bir "Ortaçağ Atölyeleri" Turuna gideceğiz. Bevagna, her yıl Haziran ayında düzenlenen Mercato delle Gaite Festivali ile ünlüdür. On gün boyunca, köy, ortaçağda yaşayan bir köye dönüşür ve burada günlük yaşamın her yönü Ortaçağ'da olduğu gibi yeniden yaşanır. Ziyaretçileer ortaçağ tekniklerini kullanan eski atölye gezileri düzenlenir. Atölyeler, yılın geri kalanında randevusuz halka kapalıdır. Turumuz, Cartiera (kağıt yapımı), Cereria (mum yapma), Setificio (ipek yapımı) ve Dipintore (ahşap üzerine boya) olmak üzere dört ana ortaçağ atölyesine özel olarak ziyaretler içermektedir. Günümüzü noktalayarak tekrar konaklama gerçekleştirdiğimiz otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman.


CITTA’DI CASTELLO’DA UMBRİAN PİŞİRME SINIFI VE TRUFFLE AVI

Bu sabah kahvaltımızdan sonra, Umbria kırsalının güzelliğini tecrübe etmek ve bölgenin en değerli bileşeni olan truffle'ı keşfetmek için tam günlük bir geziye çıkacağız. Dünyanın en değerli yiyeceği  olan beyaz trüf, altın ağırlığından daha değerlidir. 2010 yılında, yaklaşık 1,5 kilo  ağırlığında iki adet beyaz trüf, açık artırmada 330.000 dolara satıldı.


Gezimiz, Otelimizden Toskana'ya komşu bölge olan Umbria'nın kuzeyine bir seyahat ile başlar. Citta di Castello'nun yakınında yer alan Umbria'nın kuzey bölgesi, İtalya'daki birkaç bölgeden biridir ve burada değerli trüf aramak mümkündür. İlk olarak hayran kalacağımız bir Ortaçağ cazibesine sahip olan "İtalya'nın en güzel köylerinden" biri olan Citerna'da duracaksınız. Ardından, trüfler ve pişirme  kullanımı hakkında bilgi edinmek için yakındaki Truffle Müzesi'ni ziyaret edeceğiz (trüf  içinyemek kitaplarını buradan alabilirsiniz). Sonra bu gurme inceliğinin büyüleyici dünyasını keşfetmek için "trüf çiftliği" sahibi bir aileyi ziyaret edeceğiz. Sahipleri ile birlikte trüf turuna çıkacağız (iyi eğitim almış bir sniffer köpeğinin yardımı ile) bulacağınız gerçek bir truffle sizi bekliyor olacak.


Çiftlik Sahipleri, truffle'ın farklı çeşitlerini (beyaz, siyah vb.) Nasıl ayırt edebileceğimizi ve pişirmede nasıl kullanılacağını gösterecekler. Uzman bir yerel şefin yardımı ile, olağanüstü ve zarif lezzeti vurgulayan geleneksel Umbria yemeklerinde trüf hazırlamayı öğretecek. Pişirme gösteriminden sonra, pişirme çabalarınızın sonuçlarının keyfine varacaksınız. Sonrasında Lezzetli trüf yemekleri, sizlere keyifli bir ortamda servis edilecek.


Öğle yemeğinden sonra yeşil tepeler arasında yer alan güzel bir antik kent olan civardaki Citta di Castello'yu veya Orta İtalya'nın en iyi korunmuş ortaçağ kasabalarından biri olan Gubbio'nun köyünü ziyaret etme şansınız olacak. Umbria'nın en eski kenti olan Gubbio, tarihi miras ve sanatsal gelenekler bakımından olcukça zengindir. Gubbio'dan dolaşmak bir açık hava müzesine gitmek gibidir. Eski bir Roma tiyatrosunun kalıntıları ve tipik dar sokaklar ile 14. yüzyıldan kalma havayı teneffüs edeceğiz. Gubbio'nun 13. yüzyıldan kalma muhteşem meydanını çevreleyen vadilerin nefes kesen manzaralarına şahit olacaksınız.


Bir başka önemli nokta da etkileyici bir ortaçağ sahnesine sahip olan 1300'lü yılların başında inşa edilmiş büyük bir saray olan Palazzo dei Consoli'dir. Bu sarayda, ünlü "Tavole eugubine" i sergileyen bir müzedir, ilk Umbrian uygarlığının yaşayan belgesi olan yedi adet oyma bronz paneller yer almaktadır. Müze ayrıca Rönesans çömlekçisi Mastro Giorgio'nun göze çarpan bir resim galerisini ve seramiklerini sergilemektedir. Gubbio'nun katedrali, ilginç Gotik portalı ve Evangelistlerin sembolleri ile çarpıcı gül penceresini görmek için görülmeye değer bir yerdir. Dikkat çekici detaylarla canlı vitray, Aziz Mark için aslan, Aziz Matthew için melek ve Aziz Luke için öküz olan Saint John kartalını temsil ediyor.


Tam günlük turumuzdan sonra dinlenmek ve akşam yemeğimiz için otelimize geri döneceğiz.

EUROCHOCOLATE FESTİVALİNDE ÇİKOLATANIN DÜNYASINI KEŞFEDİN

Umbria bölgesinde gerçekleştirdiğimiz gezimizin son günlerine yaklaşırken turumuzu bir festival ile renklendireceğiz. ( sadece Ekim 14-22 tarihleri için geçerli  ) Dünyadaki en popüler çikolata festivallerinden biri olan EuroChocolate Festivalinde iki tam gün. Çikolata tadımlarına ve eğitim faaliyetlerine katılırken kendinizi çikolata cennetine bırakın.


Sabah kahvaltımız sonrası otelimizden hareket ile birlikte  ile Perugia iline yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk yapacağız. Gezimize Perugina'daki Perugina Baci Çikolata Fabrikasını ziyaret ederek başlayacağız. Baci, duygusal aşk notalarına sarılmış çikolata-gianduia "öpücükleri" ile ünlüdür. Fabrika turundan sonra, "menü tutto cacao" ile özel bir öğle yemeğimiz var (menüdeki her çanak çikolata veya kakao özellikli olacak). Öğleden sonra, EuroChocolate Festivali tarafından düzenlenen çikolata ile ilgili birçok etkinliğe ve derslere bakacağız (etkinlik takvimi her festivalde değişiklik gösterir). Akşam yemeği için, yöresel mutfağın çikolata ile "eşleştirilmiş" örnekleneceği yerel bir restoranda başka bir seçkin yemek yeme keyfine hep birlikte varacağız. Yemek sonrası otelimize geri dönüyoruz.


EUROCHOCALETE FESTİVALİNDE DAHA FAZLA ÇİKOLATA TADIMI

Bugün harika çikolata dünyasını keşfetmeye devam etmek için başka bir gün.. Festivalin sayısız ilginç aktivitelerinden ve sınıflarından yararlanacağız. (etkinlik takvimi her baskıda değişiklik gösterir). Ev yapımı ekmek ve çikolata içeren özel bir kahvaltı olan Colazione con Pane e Cioccolato'da rezervasyon yaparak kahvaltımızı alabiliriz. Venezuela ve diğer Güney Amerika kakao üreten ülkelerinden gelen bir kakao ile yapılmış çikolataların tadına katılabilirsiniz. Grappa likörü ile farklı çikolataları denemek için şansımız bile mevcut. Gezi sırasında Derslerden birine katılmanızı önemle öneririz. Çikolata yapımı, çikolata ile pişirme veya profesyonel pastane şefleri tarafından öğretilen çikolatalı dondurma ve pastane sınıflarından birini seçebilirsiniz. Öğle yemeğimizi Lezzetli bir menü eşliğinde aldıktan sonra serbest zaman. Gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz ve yarın Yapaağımız Roma yolculuğu için hazırlanıyoruz.


UMBRIA’DAN ROMA’YA YOLCULUK : ROMA

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Roma’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 Saat süren yolculuğumuz sonrası Roma’ya varacağız. Varışımızın ardından Antik Roma şehrinde Bir tur atacağız. Bu dört saatlik yürüyüş turu, şehrin arkeolojik çekirdeği olan Forum ve Kolezyum'un Palatine Tepesi'nden geçiyor. Tarihte saklanmış antik anıtlar klasik Roma dönemi anlayışının temelini oluşturmaktadır. Eskiçağ bilimcisi ve arkeoloji, rehberiniz Roma Forumu boyunca size yol gösterecek ve eski Roma'nın görkemi hakkında derinlemesine bir anlatım sunacaktır. Flavian Amfitiyatrosu olarak da bilinen Colosseum, mühendislik ve dayanıklı bir yapı harikasıdır. Yürüyüşünüzün sonunda, antik Roma'yı, onun imparatorlarını, tarihini ve mühendislikteki yeteneklerini daha derin bir şekilde öğrenmiş olacağız. Öğle yemeği sonrası Otelimize check in ve Serbest zaman.


ROMA’DAN İSTANBUL’A YOLCULUK

Sabah kahvaltı sonrası hazırlanarak otelimizden check out işlemlerimizi tamamlayacağız. Rehberimizin belirttiği saatte Otel lobimizde buluşarak İstanbul yolculuğumuz için havalimana transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in ve Bagaj işlemleri sonrası THY nin TK 1838 sefer sayılı uçağı ile 13:40 da İstanbul’a hareket ediyoruz. Lokal saat ile 17:10 da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına varışımızın ardından Eşsiz Umbria Turumuzu noktalıyor ve siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

5* Konforlu Butik Konaklama

 • Tarifeli Seferler ile istanbul-Roma-istanbul Gidiş Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen standartta Otellerde 7 Gece 8 Gün Oda kahvaltı Konaklama

 • 1. Sınıf Restaurantlarda Akşam yemekleri

 • Öğle yemekleri ve Kahve ikramları

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Panaromik Roma şehir turu

 • Programda ki tüm geziler

 • Zorunlu Seyahat sigortası


 • Otelde Oda Kahvaltı dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler

 • Tüm Otel extraları

 • Kişisel harcamalar ve Bahşişler

 • Özel istekli gezi ve programlar

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA İTALYA İÇİN VİZE UYGULAMASI VARDIR. TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT VE SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. YEŞİL VE GRİ HİZMET PASAPORTLARINA VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR

İTALYA’NIN YAŞAYAN ORTAÇAĞI UMBRİ’DA EŞSİZ BİR GEZİ

Kendinizi yeni bir ritminin ahengine bırakın: Dinlenme, rahatlama ve hoşgörü. Güzel Umbrian kırsalındaki yaşayan ortaçağ sokaklarında kendinizi şımartmanıza izin verin.  Cıvıl cıvıl kuş seslerini bölen Ortaçağ’dan kalma kiliselerin çan sesleri ile bölündüğü, Trafiğe ihtiyaç duymayan eski sokaklarında dolaşın ve Eşsiz italytan mutafağına ait gurme yemeklerin tadını çıkarın. Bu program Umbria’nın önemli noktalarını içermektedir: büyüleyici ortaçağ tepe köyleri, muhteşem tarihi katedraller, otantik İtalyan yemek dersleri, hatta sniffer köpeği ile truffle mantarı avı! Umbria’nın eşsiz sokaklarında tarihi bir keşif  ve çikolata cennetinde iki günün tadını çıkaracağınız EuroChocolate Festivali ile keşfmizi tadlandıracağız.

İSTANBUL ROMA > ORVIETO

İstanbul Sabiha gökçen  Havalimanı dış hatlar terminalinde uçuşumuzdan iki saat önce tüm seyahatimiz boyunca sizler ile birlikte olacak rehberimiz ile buluşmamızın ardından check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlayacağız. Lokal saat 10:50 de ile THY nin TK 1837 sefer sayılı uçuşu ile Roma’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat 50 dakikalık uçuşumuzun ardından Roma’ya varıyoruz.  Varışımızın ardından havalimanında lokal rehberimiz ve transfer aracımız ile buluşacağız. Akabinde Roma’dan özel aracımız ile italya’nın Kalbi Perugia bölgesinde bulunan Umbria şehrine bağlı Orvieto’ya hareket edeceğiz.  Orvieto, Umbria ovalarına bakan görkemli bir tepedir ve bu tepeye kurulmuş küçük tarihi bir kasabadır.

Burada bir ortaçağ sanat şaheseri olan katedrali ziyaret edeceğiz, cephesi mücevher kutuları gibi mozaikler  ile süslenmiş bu katedral oldukça büyüleyici bir yapıdır. Bazı önemli olaylara tanıklık etmiş Katedrali gezmeye L uca Signorelli’nin görkemli Rönesans fresklerini içeren Saint Brizio Şapeli ile devam edeceğiz. Ayrıca yerel volkanik kaya ile yapılmış sivil bir yapı olan 12. yüzyıla ait Palazzo del Popolo’yu da ziyaret ettikten sonra. Konaklama yapacağımız Perugia yakınlarında ki Torgiano kasabasına geçeceğiz. Burada üzüm bağları ve zeytinlikler ile çevrili lüx bir konakta konaklama gerçekleştireceğiz. Bu lüx konaklama olanakları sunan otelde ki restaurant’ta akşam yemeğimizi  alacağız. Yemek sonrası serbest zaman.

UMBRIA KIRSALINDA İKİ MUHTEŞEM KASABA ASSISI VE SPELLO

Sabah kalhvaltımızın ardından Bugün Umbria’da iki büyülü yeri ziyaret edeceğiz: Assisi ve Spello.  Yüzlerce yıllık pembe taş evlerin ve zeytin bahçelerinin geçtiği Umbria’nın yükselen tepelerinden  bir yolculukla başlayacak gezimiz.. Hem Assisi hem de Spello, birçok sanat ve mimari şaheseri bulunan antik kentlerdir. Şehir hayatın hızını yavaşlattığınızda kendinizi İtalyan kırsalının çekiciliğine bırakın. Gün boyunca, yakınlardaki katedrallerde her saat çalan çan seslerine kulak vereceksiniz.

Sabah, Assisi kasabasını ziyaret edeceğiz. Turun önemli noktaları Saint Clare Bazilikası ve Piazza del Comune’yi içerir. Piazza’da, etkileyici ortaçağ ve Rönesans binalarına sahip olan bu antik meydanın ambiyansı sizi italya’nın geçmişine götürecek. İlginçtir, Assisi’de, Tanrıça Minerva’ya ithaf edilen antik Roma tapınağının kalıntılarını da bulacaksınız. Assisi’nin büyüleyici tarihi bölgesinde yer alan Saint Rufino Katedrali’ni de ziyaret edeceğiz. Katedralin görkemli cephesi Umbrian Romanesk mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.

Ardından,Franciscan döneminin merkezi sanat başyapıtlarıyla tanınan Aziz Francis Bazilikası’nı ziyaret edeceğiz.  Bu kutsal alan doğrudan doğruya Saint Francis’in mezarına yapılmıştır. Cimabue ve Giotto’nun şaheserleri ile bazilikası orta çağ sanatının bir müzesidir. Öğle yemeğimizi için Assisi’nin güzelliğini, geleneği ve yeniliği dengede tutan rafine bir restoranda yiyeceğiz.

Öğle yemeğimizin bitimi ile muhteşem Spello köyünü ziyaret edeceğiz. Bu güzel antik kent, Roma döneminden kalan kalıntılarla ve Orta Çağ’a dayanan surlarla çevrilidir. Gezinmek ve şehrin içinde büyüleyici bir havayı teneffüs etmek için bire bir bir şehir olan Spello, saksı altındaki bitkiler ve çiçeklerle özenle dekore edilmiş dar ortaçağ sokaklarında bir labirenttir. Spello, gerçekten “ruh için bir yer” olarak nitelendirilmiştir. 11. yüzyıldan kalma Santa Maria Maggiore Kilisesi olağanüstü Romanesk Freskolara  sahiptir ve kilisenin Baglioni Şapeli’nde 1500 yılında Pinturicchio tarafından boyanan muhteşem freskolar mevcuttur.

Spello gezimiz sonrası konaklama yaptığımız kasabamıza geri döneceğiz. Akşam bizi lezzetli bir yemek bekliyor olacak. Yemek sonrası serbest zaman.

UMBRIAN KOYLERINE ZİYARET, İTALYAN PİŞİRME SINIFI VE ŞARAP TADIMI

Sabah kahvaltısı sonrası, Umbria vadisinin nefes kesen manzarasına 360 derecelik bir bakış sunması sebebi ile Umbria’nın balkonu denilen Montefalco’ya doğru hareket edeceğiz.  Montefalco, beş kapıdan oluşan, tamamen bozulmamış ortaçağdan kalma duvarlar ile çevrilidir, bu yüzden yaklaştıkça her şeyden uzak olma hissi yaşayacaksınız!

Gezimizin içersinde Antonelli Wine estate de yarım günlük yemek İtalyan yemek dersi mevcuttur.  Dersimiz yaklaşık 4 saat sürer ve sıfırdan hazırladığımız bir yemek içerir. Mercimeklerin pişirilmesi, Et sotelemek için toprak potaların kullanılması gibi geleneksel  İtalyan pişirme tekniklerinin özünü gözlemleyeceğiz. Pişirdiğimiz yemeklerimizi Antonelli şarapları eşliğinde kendimiz için ziyafete dönüştürüyoruz.

Öğleden sonra üzüm bağları ve zeytinliklerle çevrili eski ortaçağ köyü Bevagna’yı ziyaret edeceğiz. Sessiz, yavaş tempolu yaşam tarzıyla bu huzurlu köy sizi başka bir dünyaya taşıyor. Köyün ana meydanı olan Piazza Silvestri, Umbria’daki en iyi korunmuş ortaçağ meydanıdır.. Piazza Romanesk tarzı iki tarihi mücevherle çevrilidir: San Michele Kilisesi ve San Silvestro Kilisesi. Başka bir taş mimari örneği olan  Gothic Palazzo dei Consoli 1270 yılına dayanan tarihi ile yeniden restore edilerek  kullanıma açılmıştır.

Sonrasında büyüleyici bir “Ortaçağ Atölyeleri” Turuna gideceğiz. Bevagna, her yıl Haziran ayında düzenlenen Mercato delle Gaite Festivali ile ünlüdür. On gün boyunca, köy, ortaçağda yaşayan bir köye dönüşür ve burada günlük yaşamın her yönü Ortaçağ’da olduğu gibi yeniden yaşanır. Ziyaretçileer ortaçağ tekniklerini kullanan eski atölye gezileri düzenlenir. Atölyeler, yılın geri kalanında randevusuz halka kapalıdır. Turumuz, Cartiera (kağıt yapımı), Cereria (mum yapma), Setificio (ipek yapımı) ve Dipintore (ahşap üzerine boya) olmak üzere dört ana ortaçağ atölyesine özel olarak ziyaretler içermektedir. Günümüzü noktalayarak tekrar konaklama gerçekleştirdiğimiz otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman.

CITTA’DI CASTELLO’DA UMBRİAN PİŞİRME SINIFI VE TRUFFLE AVI

Bu sabah kahvaltımızdan sonra, Umbria kırsalının güzelliğini tecrübe etmek ve bölgenin en değerli bileşeni olan truffle’ı keşfetmek için tam günlük bir geziye çıkacağız. Dünyanın en değerli yiyeceği  olan beyaz trüf, altın ağırlığından daha değerlidir. 2010 yılında, yaklaşık 1,5 kilo  ağırlığında iki adet beyaz trüf, açık artırmada 330.000 dolara satıldı.

Gezimiz, Otelimizden Toskana’ya komşu bölge olan Umbria’nın kuzeyine bir seyahat ile başlar. Citta di Castello’nun yakınında yer alan Umbria’nın kuzey bölgesi, İtalya’daki birkaç bölgeden biridir ve burada değerli trüf aramak mümkündür. İlk olarak hayran kalacağımız bir Ortaçağ cazibesine sahip olan “İtalya’nın en güzel köylerinden” biri olan Citerna’da duracaksınız. Ardından, trüfler ve pişirme  kullanımı hakkında bilgi edinmek için yakındaki Truffle Müzesi’ni ziyaret edeceğiz (trüf  içinyemek kitaplarını buradan alabilirsiniz). Sonra bu gurme inceliğinin büyüleyici dünyasını keşfetmek için “trüf çiftliği” sahibi bir aileyi ziyaret edeceğiz. Sahipleri ile birlikte trüf turuna çıkacağız (iyi eğitim almış bir sniffer köpeğinin yardımı ile) bulacağınız gerçek bir truffle sizi bekliyor olacak.

Çiftlik Sahipleri, truffle’ın farklı çeşitlerini (beyaz, siyah vb.) Nasıl ayırt edebileceğimizi ve pişirmede nasıl kullanılacağını gösterecekler. Uzman bir yerel şefin yardımı ile, olağanüstü ve zarif lezzeti vurgulayan geleneksel Umbria yemeklerinde trüf hazırlamayı öğretecek. Pişirme gösteriminden sonra, pişirme çabalarınızın sonuçlarının keyfine varacaksınız. Sonrasında Lezzetli trüf yemekleri, sizlere keyifli bir ortamda servis edilecek.

Öğle yemeğinden sonra yeşil tepeler arasında yer alan güzel bir antik kent olan civardaki Citta di Castello’yu veya Orta İtalya’nın en iyi korunmuş ortaçağ kasabalarından biri olan Gubbio’nun köyünü ziyaret etme şansınız olacak. Umbria’nın en eski kenti olan Gubbio, tarihi miras ve sanatsal gelenekler bakımından olcukça zengindir. Gubbio’dan dolaşmak bir açık hava müzesine gitmek gibidir. Eski bir Roma tiyatrosunun kalıntıları ve tipik dar sokaklar ile 14. yüzyıldan kalma havayı teneffüs edeceğiz. Gubbio’nun 13. yüzyıldan kalma muhteşem meydanını çevreleyen vadilerin nefes kesen manzaralarına şahit olacaksınız.

Bir başka önemli nokta da etkileyici bir ortaçağ sahnesine sahip olan 1300’lü yılların başında inşa edilmiş büyük bir saray olan Palazzo dei Consoli’dir. Bu sarayda, ünlü “Tavole eugubine” i sergileyen bir müzedir, ilk Umbrian uygarlığının yaşayan belgesi olan yedi adet oyma bronz paneller yer almaktadır. Müze ayrıca Rönesans çömlekçisi Mastro Giorgio’nun göze çarpan bir resim galerisini ve seramiklerini sergilemektedir. Gubbio’nun katedrali, ilginç Gotik portalı ve Evangelistlerin sembolleri ile çarpıcı gül penceresini görmek için görülmeye değer bir yerdir. Dikkat çekici detaylarla canlı vitray, Aziz Mark için aslan, Aziz Matthew için melek ve Aziz Luke için öküz olan Saint John kartalını temsil ediyor.

Tam günlük turumuzdan sonra dinlenmek ve akşam yemeğimiz için otelimize geri döneceğiz.

EUROCHOCOLATE FESTİVALİNDE ÇİKOLATANIN DÜNYASINI KEŞFEDİN

Umbria bölgesinde gerçekleştirdiğimiz gezimizin son günlerine yaklaşırken turumuzu bir festival ile renklendireceğiz. ( sadece Ekim 14-22 tarihleri için geçerli  ) Dünyadaki en popüler çikolata festivallerinden biri olan EuroChocolate Festivalinde iki tam gün. Çikolata tadımlarına ve eğitim faaliyetlerine katılırken kendinizi çikolata cennetine bırakın.

Sabah kahvaltımız sonrası otelimizden hareket ile birlikte  ile Perugia iline yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk yapacağız. Gezimize Perugina’daki Perugina Baci Çikolata Fabrikasını ziyaret ederek başlayacağız. Baci, duygusal aşk notalarına sarılmış çikolata-gianduia “öpücükleri” ile ünlüdür. Fabrika turundan sonra, “menü tutto cacao” ile özel bir öğle yemeğimiz var (menüdeki her çanak çikolata veya kakao özellikli olacak). Öğleden sonra, EuroChocolate Festivali tarafından düzenlenen çikolata ile ilgili birçok etkinliğe ve derslere bakacağız (etkinlik takvimi her festivalde değişiklik gösterir). Akşam yemeği için, yöresel mutfağın çikolata ile “eşleştirilmiş” örnekleneceği yerel bir restoranda başka bir seçkin yemek yeme keyfine hep birlikte varacağız. Yemek sonrası otelimize geri dönüyoruz.

EUROCHOCALETE FESTİVALİNDE DAHA FAZLA ÇİKOLATA TADIMI

Bugün harika çikolata dünyasını keşfetmeye devam etmek için başka bir gün.. Festivalin sayısız ilginç aktivitelerinden ve sınıflarından yararlanacağız. (etkinlik takvimi her baskıda değişiklik gösterir). Ev yapımı ekmek ve çikolata içeren özel bir kahvaltı olan Colazione con Pane e Cioccolato’da rezervasyon yaparak kahvaltımızı alabiliriz. Venezuela ve diğer Güney Amerika kakao üreten ülkelerinden gelen bir kakao ile yapılmış çikolataların tadına katılabilirsiniz. Grappa likörü ile farklı çikolataları denemek için şansımız bile mevcut. Gezi sırasında Derslerden birine katılmanızı önemle öneririz. Çikolata yapımı, çikolata ile pişirme veya profesyonel pastane şefleri tarafından öğretilen çikolatalı dondurma ve pastane sınıflarından birini seçebilirsiniz. Öğle yemeğimizi Lezzetli bir menü eşliğinde aldıktan sonra serbest zaman. Gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz ve yarın Yapaağımız Roma yolculuğu için hazırlanıyoruz.

UMBRIA’DAN ROMA’YA YOLCULUK : ROMA

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Roma’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 Saat süren yolculuğumuz sonrası Roma’ya varacağız. Varışımızın ardından Antik Roma şehrinde Bir tur atacağız. Bu dört saatlik yürüyüş turu, şehrin arkeolojik çekirdeği olan Forum ve Kolezyum’un Palatine Tepesi’nden geçiyor. Tarihte saklanmış antik anıtlar klasik Roma dönemi anlayışının temelini oluşturmaktadır. Eskiçağ bilimcisi ve arkeoloji, rehberiniz Roma Forumu boyunca size yol gösterecek ve eski Roma’nın görkemi hakkında derinlemesine bir anlatım sunacaktır. Flavian Amfitiyatrosu olarak da bilinen Colosseum, mühendislik ve dayanıklı bir yapı harikasıdır. Yürüyüşünüzün sonunda, antik Roma’yı, onun imparatorlarını, tarihini ve mühendislikteki yeteneklerini daha derin bir şekilde öğrenmiş olacağız. Öğle yemeği sonrası Otelimize check in ve Serbest zaman.

ROMA’DAN İSTANBUL’A YOLCULUK

Sabah kahvaltı sonrası hazırlanarak otelimizden check out işlemlerimizi tamamlayacağız. Rehberimizin belirttiği saatte Otel lobimizde buluşarak İstanbul yolculuğumuz için havalimana transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in ve Bagaj işlemleri sonrası THY nin TK 1838 sefer sayılı uçağı ile 13:40 da İstanbul’a hareket ediyoruz. Lokal saat ile 17:10 da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına varışımızın ardından Eşsiz Umbria Turumuzu noktalıyor ve siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Harita Yükleniyor...

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Özel Tarih
En Fazla Kişi Sayısı: 14
Konum: Yurt Dışı, italya, Perugia, Umbria
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

€2.950,00

 • 5* Lüx Konaklama ve en iyi geleneksel Restaurantlarda Öğle ve Akşam yemekleri ile tüm geziler dahil Programdır.
 • Program Gastronomi ve Kültürel keşif ağırlıklı olup Özel ilgi Programıdır. Geleneksel İtalyan yemek pişiriciliği, Tadım ve çikolata festivali dahildir.
 • Bu Program : 13-20 Ekim 2017 / 16-23 Kasım 2017 ve 20-27 Nisan 2018 Tarihleri arasında düzenlenmektedir.
 • Bu programa kayıtlar tur başlangıç tarihinden 7 Gün önce kapanmaktadır.
 • Bölgedeki Diğer Turlar