Kilimanjaro, Rombo, Tanzania

tanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turutanzanya safari turu

Tur Programı!

Türk Hava Havayolları
 • İstanbul/Klimanjaro TK 673 18:20>>Varış:01:15

 • Klimanjaro/İstanbul TK 673 02:10>>Varış:11:05

Tanzanya Kültür ve Safari Turu


01. Gün : İSTANBUL – KLİMANJARO
İstanbul Atatürk  havalimanı Dış hatlar Terminalin de Siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan en az 2 saat önce buluşma sonrası check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 18:20 de TK 673 sefer sayılı uçuş ile 18:20 de Tanzanya Kültür ve Safari Turu muz için  hareket edeceğiz. Yaklaşık 6 saat 15 dakikalık uçuş sonrası lokal saat ile 01:15 de Klimanjaro Havalimanına varmış olacağız. Varışımız sonrası Klimanjaro'da Lokal yetkililerimiz tarafından karşılama, İngilizce konuşan rehberimiz ( Sadece 2-5 )Kişi için uygulanan programlarda ingilizce rehber servis vermekte olup, 6 Kişi üstü Gruplarda Türkçe rehberlik verilmektedir.) tarafından turunuzla ilgili kısa açıklamalar olacaktır. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte Arusha'da konaklama yapacağımız Moviaro Platation Lodge geçiyoruz. Hareketli şehir dışında kendi tropik tabiatı içerisinde yer alan Lodge Tanzanya doğal güzelliklerine ilk girişimizide sağlamış olacak.


02.Gün : MULALA KÜLTÜREL KÖY GEZİSİ
Sabah Kahvaltıdan sonra; Mont Maru yamaçlarında yer alan Mualala köy turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda Kuzey Tanzanya geleneksel köy yaşantısına tanıklık edeceğiz. Tanzanya geleneksel hayatı hakkında eşssiz fikirler ve deneyimlere sahip olacağımız köyde yöre halkının aktaracağı köy yaşantısına tanıklık ederken aynı zamanda bölge de Köy halkının katılacağı bir keşif turu yapacağız. Bu tam günlük gezimiz sonrası konaklama gerçekleştirdiğimiz Lodge geri döneceğiz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman. Odanızın verandasında gökyüzünü izleyerek huzur içinde bir geçirmenizi ve günün yorgunluğunu atmanızı tavsiye ederiz.


03.Gün : MANYARA GÖLÜNDE SAFARİ
Sabah Kahvaltı sonrası, Tanzanya doğal habitanının en güzel örneklerinden biri olan Safari parkurumuzun ilk durağı Manyara Gölü milli Parkına hareket edeceğiz. Manyara Gölü milli parkı Manyara gölü batısında bir orman yer alır ve parkın en büyük bölümünü burası oluşturur. Parkın büyük bölümü Fillerin, Bufaloların, ceylanların korumalı doğal yaşam alanı olarak kurulmuş ve koruma altına alınmıştır. Manyara aynı zamanda Aslanların tırmanma alanı olarak kullandığı bir bölgedir normalde bu tür kedigillerde görülmeyen bir özelik olmasına rağmen bu bölgede buna rastlayacağız. Milli parkta aynı zamanda sessizce gezinen Zürafaları, yemyeşil çimlerlerin hakim olduğu havazalarda fillere şahitlik edeceğiz. Gölde 300 den fazla kuş turüne, suya pempe bir leke bırakan Sayısız flamingoyu göreceğiz. Parka girişimiz ile birlikte aracımızın tavanını açarak doğal yaşamı gözlemleme ve fotoğraflama imkanınız olacak. Parkın her köşesini tüm keşfettikten sonra konaklama yapacağımız Kirurumu Tendet Lodge geçiyoruz. Konaklama yağacağımız bu lodge size bir safari akşamını sonuna kadar yaşatacaktır. Akşam yemeğimiz sonrası geceleme burada yapacağız.


04.Gün : EYASİ GÖLÜNDE BUSHMEN KABİLE TURU
Sabah Kahvaltı sonrası Serengeti ve Ngorongoro bölgesinin güneyinde yer alan Lake Eyasi gölü çevresinde bulunan, yok lmaya yüz tutumuş ama hala hazırda Tanzanya'da yaşayan Kabile hayatına tanıklık edeceğiz. Doğal yaşam alanlarında avcılık toplayıcılık yaparak hayatlarını idame ettiren bu kabileler hayvanların takibi konusunda olağnüstü becerilere sahiptir. Yerel bir ormancı rehber eşliğinde keşfe devam edeceğiz. Bu bölgede hiç bir şekilde medeniyete ait bir araç yada benzeri bir şey bulamaycaksınız. internet cep telefonu gibi şeyler çalışmamakatadır. Afrika'nın bu uzak köşesinde kültürel etkileşimin yanı sıra peysaj size huzur ve dinginlik verecek. Tüm günlük bu keşfimizin ardından konaklama yaptığımız Kirurumu Tendet lodge a geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası geceleme Lodgeda


05.Gün : BENZERSİZ NGORONGORO KRATERİ
Kahvaltı sonrasında konaklama yaptığımız lodgedan hareket ile Afrika'nın en büyük ve sular altında kalmayan 8400 km2 lik bir alanı kapsayan ve UNESCO  Dünya kültür mirası koruma listesinde bulunan krater bölgesi doğal alanına gideceğiz. 1700 metrelik platonun ortasında deniz seviyesinden 2000 fit yükseklikte yer alan içinde ormanlar, sıra sıra yer alan göller bataklık ve yamaçlarında yağmur ormanları barındıran Ngorongoro bölgesi bize muhteşem bir keşif imkanı sunacak. Bugulara dayanarak bölgede bu bölgede yaşayan maymunların 3 milyon yıldır yaşadığı söylenebilir. Özellikle hayvan çeşitliliği konusunda Dünya'nın en önemli milli parklarından biri olan bölgede pek çok vahşi hayvan yanı sıra nesli tükenmekte olan türleride görme ve tanıma imkanını elde edeceğiz. Bölge de ihtiyaç molası verilen yerler dışında araçlardan inmek yasak, nedeni ise vahşi hayvanların saldırma olasılığının olması. Tüm bölgeyi keşfettikten sonra konaklama için kullanacağımız Ngorongoro Sopa Lodge geçiyoruz. Afrika'nın en iyi konaklama seçeneklerindendir. Geniş verandalarından benzersiz Krater bölgesi manzaraları sunan Lodge yerleşme sonrası akşama yemeğimizi alacağız. Yenrası huzur içinde istirhat edebilirsiniz.


06-08. Gün : SERENGETİ DOĞAL PARKI KEŞFEDİYORUZ
Sabah Kahvaltı sonrası, konaklama yaptığımız lodge dan hareket ile Serengeti milli parkına hareket edeceğiz. Serengeti yaklaşık 18 bin km lik bir alanı kapsayan ve 3 milyon hayvanı doğal alanlarında konu eden bir parktır. Antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve su aygırı ve 500 e yakın kuş çeşidini görme imkanı bulunmaktadır. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceksiniz. 2 gün böyunca Sabah ve akşam yapacağımız Serengeti safari programımız ile bu bölgede keşfimimizi tamamlayacağız.


09.Gün : SERENGETİ KLİMANJARO İSTANBUL
8. Günümüzü 9. güne bağlayan Gece uçağımız bulunduğundan dolayı öğleden sonra  konaklama gerçekleştirdiğimiz Lodge dan hareket ile Serengeti seronera havalimanına geçiyoruz. 11:00 da hareket ile yaklaşık 2 saat 35 dakika  saat sürecek yolculuğumuz sonrası saat 12:20 de  Arusha havalimana ineceğiz. Arusha'ya inişimizin ardından şehirde akşama kadar serbest zaman ve yemek için vakit ayıracağız. Uçuşumuzundan yaklaşık 4 saat önce Klimanjaro havalimanına transferimiz sonrası TK 673 sefer sayılı uçuş için check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak lokal saat ile 02:20 de istanbul için hareket edeceğiz. Yaklaşık 6 saatlik bir uçuş sonrası Lokal sat ile 11:05 de istanbula inişimizin ardından Tanzanya kültür ve Safari turu muzu noktalıyoruz.


 • THY ile istanbul-Klimanjaro-istanbul Gidiş Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen Lodge larda 7 Gece 8 Gün Yarım pansiyon Konaklama

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Şehirler arası transferler

 • Serengeti Arusha arası ara uçuş

 • Öğle Yemekleri

 • 5 Adet büyük safari ve Kültürel köy ziyarelteri

 • Profosyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat sigortası

 • Geniş Kapsamlı Seyahat sigortası


 • Tüm Otel extraları

 • Kişisel harcamalar ve Rehber Bahşişleri

 • Varsa Programda belirtilen extra turlar ve geziler

 • Özel istekli gezi ve programlar

 • Tanzanya giriş vize ücreti 50 USD

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA TANZANYA'YA GİRİŞTE KAPI VİZE UYGULAMASI BULUNMAKTADIR. TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT YETERLİDİR. ÜLKENİN PASAPORT POLİSİ ÜLKEYE GİRİŞTE YETKİLİ OLUP GEREK GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BU DURUM DA FİRMAMIZ HİÇBİR DURUMA MÜDAHİL OLAMAMAKTADIR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR

Tanzanya Kültür ve Safari Turu

01. Gün : İSTANBUL – KLİMANJARO
İstanbul Atatürk  havalimanı Dış hatlar Terminalin de Siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan en az 2 saat önce buluşma sonrası check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 18:20 de TK 673 sefer sayılı uçuş ile 18:20 de Tanzanya Kültür ve Safari Turu muz için  hareket edeceğiz. Yaklaşık 6 saat 15 dakikalık uçuş sonrası lokal saat ile 01:15 de Klimanjaro Havalimanına varmış olacağız. Varışımız sonrası Klimanjaro’da Lokal yetkililerimiz tarafından karşılama, İngilizce konuşan rehberimiz ( Sadece 2-5 )Kişi için uygulanan programlarda ingilizce rehber servis vermekte olup, 6 Kişi üstü Gruplarda Türkçe rehberlik verilmektedir.) tarafından turunuzla ilgili kısa açıklamalar olacaktır. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte Arusha’da konaklama yapacağımız Moviaro Platation Lodge geçiyoruz. Hareketli şehir dışında kendi tropik tabiatı içerisinde yer alan Lodge Tanzanya doğal güzelliklerine ilk girişimizide sağlamış olacak.

02.Gün : MULALA KÜLTÜREL KÖY GEZİSİ
Sabah Kahvaltıdan sonra; Mont Maru yamaçlarında yer alan Mualala köy turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda Kuzey Tanzanya geleneksel köy yaşantısına tanıklık edeceğiz. Tanzanya geleneksel hayatı hakkında eşssiz fikirler ve deneyimlere sahip olacağımız köyde yöre halkının aktaracağı köy yaşantısına tanıklık ederken aynı zamanda bölge de Köy halkının katılacağı bir keşif turu yapacağız. Bu tam günlük gezimiz sonrası konaklama gerçekleştirdiğimiz Lodge geri döneceğiz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman. Odanızın verandasında gökyüzünü izleyerek huzur içinde bir geçirmenizi ve günün yorgunluğunu atmanızı tavsiye ederiz.

03.Gün : MANYARA GÖLÜNDE SAFARİ
Sabah Kahvaltı sonrası, Tanzanya doğal habitanının en güzel örneklerinden biri olan Safari parkurumuzun ilk durağı Manyara Gölü milli Parkına hareket edeceğiz. Manyara Gölü milli parkı Manyara gölü batısında bir orman yer alır ve parkın en büyük bölümünü burası oluşturur. Parkın büyük bölümü Fillerin, Bufaloların, ceylanların korumalı doğal yaşam alanı olarak kurulmuş ve koruma altına alınmıştır. Manyara aynı zamanda Aslanların tırmanma alanı olarak kullandığı bir bölgedir normalde bu tür kedigillerde görülmeyen bir özelik olmasına rağmen bu bölgede buna rastlayacağız. Milli parkta aynı zamanda sessizce gezinen Zürafaları, yemyeşil çimlerlerin hakim olduğu havazalarda fillere şahitlik edeceğiz. Gölde 300 den fazla kuş turüne, suya pempe bir leke bırakan Sayısız flamingoyu göreceğiz. Parka girişimiz ile birlikte aracımızın tavanını açarak doğal yaşamı gözlemleme ve fotoğraflama imkanınız olacak. Parkın her köşesini tüm keşfettikten sonra konaklama yapacağımız Kirurumu Tendet Lodge geçiyoruz. Konaklama yağacağımız bu lodge size bir safari akşamını sonuna kadar yaşatacaktır. Akşam yemeğimiz sonrası geceleme burada yapacağız.

04.Gün : EYASİ GÖLÜNDE BUSHMEN KABİLE TURU
Sabah Kahvaltı sonrası Serengeti ve Ngorongoro bölgesinin güneyinde yer alan Lake Eyasi gölü çevresinde bulunan, yok lmaya yüz tutumuş ama hala hazırda Tanzanya’da yaşayan Kabile hayatına tanıklık edeceğiz. Doğal yaşam alanlarında avcılık toplayıcılık yaparak hayatlarını idame ettiren bu kabileler hayvanların takibi konusunda olağnüstü becerilere sahiptir. Yerel bir ormancı rehber eşliğinde keşfe devam edeceğiz. Bu bölgede hiç bir şekilde medeniyete ait bir araç yada benzeri bir şey bulamaycaksınız. internet cep telefonu gibi şeyler çalışmamakatadır. Afrika’nın bu uzak köşesinde kültürel etkileşimin yanı sıra peysaj size huzur ve dinginlik verecek. Tüm günlük bu keşfimizin ardından konaklama yaptığımız Kirurumu Tendet lodge a geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası geceleme Lodgeda

05.Gün : BENZERSİZ NGORONGORO KRATERİ
Kahvaltı sonrasında konaklama yaptığımız lodgedan hareket ile Afrika’nın en büyük ve sular altında kalmayan 8400 km2 lik bir alanı kapsayan ve UNESCO  Dünya kültür mirası koruma listesinde bulunan krater bölgesi doğal alanına gideceğiz. 1700 metrelik platonun ortasında deniz seviyesinden 2000 fit yükseklikte yer alan içinde ormanlar, sıra sıra yer alan göller bataklık ve yamaçlarında yağmur ormanları barındıran Ngorongoro bölgesi bize muhteşem bir keşif imkanı sunacak. Bugulara dayanarak bölgede bu bölgede yaşayan maymunların 3 milyon yıldır yaşadığı söylenebilir. Özellikle hayvan çeşitliliği konusunda Dünya’nın en önemli milli parklarından biri olan bölgede pek çok vahşi hayvan yanı sıra nesli tükenmekte olan türleride görme ve tanıma imkanını elde edeceğiz. Bölge de ihtiyaç molası verilen yerler dışında araçlardan inmek yasak, nedeni ise vahşi hayvanların saldırma olasılığının olması. Tüm bölgeyi keşfettikten sonra konaklama için kullanacağımız Ngorongoro Sopa Lodge geçiyoruz. Afrika’nın en iyi konaklama seçeneklerindendir. Geniş verandalarından benzersiz Krater bölgesi manzaraları sunan Lodge yerleşme sonrası akşama yemeğimizi alacağız. Yenrası huzur içinde istirhat edebilirsiniz.

06-08. Gün : SERENGETİ DOĞAL PARKI KEŞFEDİYORUZ
Sabah Kahvaltı sonrası, konaklama yaptığımız lodge dan hareket ile Serengeti milli parkına hareket edeceğiz. Serengeti yaklaşık 18 bin km lik bir alanı kapsayan ve 3 milyon hayvanı doğal alanlarında konu eden bir parktır. Antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve su aygırı ve 500 e yakın kuş çeşidini görme imkanı bulunmaktadır. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceksiniz. 2 gün böyunca Sabah ve akşam yapacağımız Serengeti safari programımız ile bu bölgede keşfimimizi tamamlayacağız.

09.Gün : SERENGETİ KLİMANJARO İSTANBUL
8. Günümüzü 9. güne bağlayan Gece uçağımız bulunduğundan dolayı öğleden sonra  konaklama gerçekleştirdiğimiz Lodge dan hareket ile Serengeti seronera havalimanına geçiyoruz. 11:00 da hareket ile yaklaşık 2 saat 35 dakika  saat sürecek yolculuğumuz sonrası saat 12:20 de  Arusha havalimana ineceğiz. Arusha’ya inişimizin ardından şehirde akşama kadar serbest zaman ve yemek için vakit ayıracağız. Uçuşumuzundan yaklaşık 4 saat önce Klimanjaro havalimanına transferimiz sonrası TK 673 sefer sayılı uçuş için check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak lokal saat ile 02:20 de istanbul için hareket edeceğiz. Yaklaşık 6 saatlik bir uçuş sonrası Lokal sat ile 11:05 de istanbula inişimizin ardından Tanzanya kültür ve Safari turu muzu noktalıyoruz.

tanzanya safari turu
tanzanya safari turu
Harita Yükleniyor...

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Özel Tarih
En Fazla Kişi Sayısı: 11
Konum: Klimanjaro, Serengeti, Arusha, Tanzanya
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

€1.790,00

Tanzanya Kültür ve Safari Turu 01. Gün : İSTANBUL – KLİMANJARO İstanbul Atatürk  havalimanı Dış hatlar Terminalin de Siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan en az 2 saat önce buluşma sonrası check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 18:20 de TK 673 sefer sayılı uçuş ile 18:20 de Tanzanya Kültür ve Safari Turu muz için  hareket edeceğiz. Yaklaşık […]