Saraybosna

saraybosna-turu-17saraybosna-turu-19saraybosna-turu-18saraybosna-turu-21saraybosna-turu-20saraybosna-turu-15saraybosna-turu-16saraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turusaraybosna turu

Tur Programı!

Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları ile

 • İstanbul/Saraybosna TK 1021 07:30>>Varış:08:30

 • Saraybosna/İstanbul TK 1026 20:25>>Varış:23:30


 • İstanbul/Saraybosna PG 729 14:35>>Varış:15:35

 • Saraybosna/İstanbul TK 730 11:20>>Varış:14:15

Saraybosna Turu


01 : İstanbul-Saraybosna

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Bilet, bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat Saraybosna turu muz için hareket edeceğiz. Yaklaşık bir saat 50 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Bosna Hersek'in Başkenti Saraybosna havalimanına varmış olacağız. Varışımızın ardından Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası özel aracımızla Eski şehir merkezinde yer Alan Otelimize geçeceğiz. Odalarımıza yerleşme kısa bir dinlenme sonrası Rehberimiz eşliğinde Saraybosna Eski şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Yürüyerek yapacağımız Saraybosna şehir turumuzda. Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortadoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu, savaş sırasında toplu mezarlığa çevrilen Koşevo Stadyumu, Sırplar tarafından tahrip edilen Ulusal Kütüphane, Aliya İzetbegoviç’in içinde yattığı şehitliği, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapı, ve adına hediye olarak yapılan Fatih Camii, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsü, Osmanlı Kalesi Beyaz Tabya, Osmanlı döneminden beri eğitim vermekte olan Kurşunlu Medresesi, Avrupa’nın en güzel çarşılarından biri olan Baş Çarşı görülecek yerler arasındadır. Baş çarşıda Öğle yemeğimizi Geleneksel Boşnak mutfağına sahip bir restaurantta alacağız. Menümüz de Boşnak mutfağına ait lezzetler'den tadacağız. Öğle yemek molamız sonrası baş çarşıda serbest zaman. Sonrasında otelimizde (Extra) akşam yemeğimiz için buluşacağız. Akşam yemeğimizi Saraybosna'nın Nezih restaurantlarından biri olan Pivnica HS de alacağız.  Yemek sonrası otelimize geri dönüş serbest zaman.


02. Gün Saraybosna-Mostar

Sabah kahvaltımızın ardından saat 09:30 sularında lobide buluşarak Extra düzenleyeceğimiz Mostar turumuzu gerçekleştirmek üzere Hareket edeceğiz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz esnasında muhteşem bir panaromik seyahat gerçekleştireceğiz. Mostar'a Yolculuk esnasında duracağımız Konjic de kahve ve Fotoğraf molası vereceğiz Mostar'a varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Eski şehir merkezi ve çarşıyı da gezdikten sonra öğlen yemeği yerel bir restaurantta alacağız.. Sonrasında İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı muharebelerinden birinin yaşandığı Neretva Köprü’sünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesine geçiyoruz. Şeyh sarı saltuk ve 700 yoldaşı ile horasandan göç ederek kurduğu Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Turumuzda en son olarak Osmanlı Köyü olarak bilinen ve günümüzde dahi tarihi dokusunu koruyabilmiş Poçitel’de Osmanlı evlerini ve Kalesini panoromik olarak gördükten sonra saraybosna'ya geri dönmek için hareket ediyoruz. Seyahatimiz esnasında yol üstünde yer alan Kuzu çevirmeciler de Akşam yemeğimiz için mola vereceğiz. eşsiz bir lezzet ile Kömür ateşinde usulca pişen Kebaplarımızı yedikten sonra yolumuza devam edeceğiz. Saraybosna'ya varışımızın ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman.


03. Gün Saraybosna - Ethno Village

Sabah kahvaltı sonrası siz değerli misafirlerimiz ile Saraybosna'da savaş döneminde dış dünya ile bağlantıyı sağlayan savaş tünellerini ziyaret edeceğiz. Tünel ziyaretimiz sonrasında Extra olarak düzenleyeceğimiz Balkanlar'ın en eski ve yaşayan Ethno Köyünü ziyaret için hareket edeceğiz. Bu köyün özelliği yüzyıllar öncesinden gelen gelenekleri günlük yaşantılarında yaşamaya devam eden tarihi bir köydür. Gerek yaşayan insanların kıyafetleri gerekse Yapılar geçmişten gelen halleri ile korunmaktadır. Etho village de alacağımız öğle yemeği sonrası saraybosna şehir merkezine hareket edeceğiz.  saraybosna'ya varışımızın ardından Grbavica semtine geçeciz. Burada yaklaşık 100 yıllık bir tarihi bulunan Cafe Palma'da kahve ve eşsiz lezzetteki pastalarından tadacağız. Sonrasında Otelimize geri dönüyoruz ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman vereceğiz. Extra Akşam yemeği için Otelimizden hareket ile 4 Sobe Mrs. Safije adlı restauranta geçeceğiz. Saraybosna'nın en iyi restaurantlarından biri olan Mrs. Safije de eşsiz bir akşam yemeği alacağız. Yemek sonrası otelimize geri dönüyoruz.


04. Gün Saraybosna-İstanbul

Sabah uyandirma ve kahvaltinin ardindan serbest zaman. otelden check-out larımızı tamamladıktan sonra uçuş saatimize göre özel aracımız ile saraybosna havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Transfer sonrası check in ve bagaj işlemlerimizin ardından istanbul için hareket edeceğiz. İstanbul'a varışımızın ardından eşssiz lezzetler ile yaptığımız saraybosna Turu muzu tamamlamış olacağız.
[caption id="attachment_6437" align="alignnone" width="300"]saraybosna turu saraybosna turu[/caption]
4* Holywood Hotel
4* Bristol Hotel

 • Tarifeli Seferler ile istanbul-Saraybosna-istanbul Gidiş Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen Otellerde 3 Gece 4 Gün Oda kahvaltı Konaklama

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Panaromik Saraybosna şehir turu

 • Zorunlu Seyahat sigortası

 • Yolculuğumuzun hatırası olaraktüm misafirlerimize Boşnak kahvesi hediye edilmektedir.


 • Otelde Oda Kahvaltı dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler

 • Tüm Otel extraları

 • Öğle ve Akşam Yemekleri

 • Programda belirtilen ekstra turlar ve geziler

 • Program harici ekstra geziler

 • Kişisel harcamalar ve Bahşişler

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA BOSNA HERSEK’TE VİZE UYGULAMASI YOKTUR. TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT YETERLİDİR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR
Harita Yükleniyor...

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Özel Tarih
En Fazla Kişi Sayısı: 11
Konum: Saraybosna, Bosna Hersek, Yurt Dışı
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

$290,00

 • 4* Merkezi Otel Konaklaması
 • Program Bosna'nın en iyi lezzetleri ile Bosna'nın geçmişten günümüze taşıdığı tarihi ve kültürel değerleri barındırmaktadır
 • Bu Program : Kişi Sayısına bakılmaksızın 18 Ocak - 03 Şubat tarihleri arasında Her Gün Hareketlidir
 • Bu programa kayıtlar tur başlangıç tarihinden 7 Gün önce kapanmaktadır.
 • Bölgedeki Diğer Turlar

  İNDİRİM FIRSATLARI!

  Yapacağınız tüm rezervasyonlarda kredi kartlarına 9 taksit avantajı ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ilk rezervasyonunuz sonrası, yapacağınız diğer rezervasyonlarınızda kullanmak üzere % 10 luk indirim kuponunuz mail adresinize gönderilmektedir.

  saraybosna turu

  saraybosna turu