Riga, Latvia

riga vilnius tururiga vilnius tururiga vilnius tururiga vilnius tururiga vilnius tururiga vilnius tururiga vilnius tururiga vilnius tururiga vilnius turu

Tur Programı!

klm-logo


 • İstanbul/Riga TK 1757 07:50>>Varış:10:45

 • Vilnius/İstanbul TK 1408 19:20>>Varış:22:05

01 : İstanbul-Riga

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile uçuşumuzdan iki saat önce buluşma sonrası bilet, bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılmasının ardından Türk HavaHavayolları tarifeli seferi ile saat 07:50 de Lİtvanya'nın başkenti Riga'ya Riga Vilnius Turu muz için hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat 55 dakika sürecek uçuşumuzun ardından lokal Saat ile saat 10:45 de Riga'ya varmış olacağız. Gümrük ve bagaj işlemleriniz sonrası alanda bekleyen özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde otelimizde Check in için geçiyoruz. Hemen check-in sonrasında Riga'nın tüm tarihi havasının solunacağı ve 800 yılın üzerinde bir geçmişe sahip olan, Old Town ismi verilen bölgesini gezmeye çıkıyoruz. Yaklasik olarak 2,5 saat sürecek olan bu gezimizde Riga Özgürlük Anıtı ve Meydanı, UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiş olan ve koruma altına alınan Dome Meydanı ve Katedrali'ni, St. Peter Kilisesini, Riga Kalesi'ni, St. Jacobs Kilisesini, İşgal Müzesi'ni ve şehrin Art Nouveau mimarisi ile işlenmiş adeta bir pasta görüntüsündeki caddelerini göreceğiz. Turumuz sırasında arzu eden misafirlerimiz Dome Katedrali ve St. Peter Kilisesi'ne girerek ziyaret edebilecek, ayrıca St. Peter Kilisesi kulesine çıkarak tüm Riga'yi ve Daugava Nehri'ni kuşbakışı izleme şansına sahip olacaklardır.


Yaklasik olarak saat 16:00 civarında sonlanacak olan Old Town Turu'muz sonrasında misafirlerimizi otellerine bırakıyoruz ve bu süreden sonra serbest zaman başlıyor. Arzu eden misafirler dinlenmeye çekilirken Riga'nın ünlü gece hayatını daha yakından tanımak isteyenler için de rehberimiz tarafından görülebilecek mekanlar konusunda tavsiyeler sonrasında ertesi sabah buluşmak üzere ayrılıyoruz.

02. Gün : Riga Jurmala ( extra )

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimiz ile buluşan misafirlerimiz arzu etmeleri halinde “extra” olarak düzenlediğimiz  “Jurmala Turumuz'a”  katılma imkanı buluyorlar. Bu turumuz sırasında Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan en önemli sayfiye şehri Jurmala'yı ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 32 km boyunca uzanan altın renkli kumsallara sahip Jurmala, biteviye cam ormanları içersinde yer alan, sessiz,son derece temiz ve oksijen yönünden Kuzey Avrupa, nın en zengin resortlarının başında gelir. Kasaba'da yer alan son derece çeşitli otellerin bir çoğu kaplıca-spa tesislerdir ve turumuz sırasında arzu eden misafirlerimizin bu otellerin spa merkezlerini kullanabilme imkanıda vardır. Sevimli cafe, bar ve yiyecek mekanları ile gerek Sovyet Rusya zamanında ileri gelenler gerekse şu anda bölgenin yüksek sosyetesinin vazgeçilmezi olan Jurmala'da iddia ediyoruz şu ana kadar hiç görmediğiniz güzellikte birbirinden farklı ve herbiri yaklaşık 80-150 yaşında binlerce ahşap köşk, villa ve evi görme imkanınızda olacaktır.


Yaz aylarında ziyaret edecek olan konuklarımızın ayrıca Baltık Denizi'nde yüzme ve sıcak Jurmala kumsalını yerli halk ile birlikte paylaşma imkanıda tabiki mevcuttur. Yaklaşık 5 saatlik turumuz sonunda otelimize dönüyoruz ve serbest zaman başlıyor. Misafirlerimizin bu süre zarfında görkemli Daugava Nehri kıyılarında yürüyüş yapmaları, yada Riga sokaklarında satılan geleneksel hediyelik amber satıcıları ile pazarlık yaparak sevdiklerine birer Riga hatırası almaları, Old Town'ın birbirinden güzel cafelerinde içkilerini yudumlayarak şehrin tadını çıkarmalarıda mümkün.


03. Gün : Riga - Sigulda ve Gauja

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz için Letonya'nin İsviçre'sine sayılan Sigulda ve Gauja turumuzu gerçekleştireceğiz! Avrupa kıtasındaki hala en iyi korunmuş doğaya sahip Letonya'nın en büyük ve en etkileyici bölgelerinin başında gelen Sigulda ve Gauja Milli Parkı turumuz başlıyor.
Tura katılmak isteyen misafirlerimiz kahvaltı sonrası 08.30 da otel resepsiyonunda Türkçe rehberleri ile buluşuyor ve Sigulda'ya hareket ediyorlar.Yaklaşık 50 km lik yolculuk sonrası Sigulda şehir turumuzu yapıyoruz. Öğle yemeği molamız sonrasında ortaçağdan günümüze ayakta kalmış olan Turaide Kalesi, Gauja Milli Parkı'nın en etkileyici bölgeleri olan Gutmana Mağarası, teleferikle vadinin geçilişi, ve muhteşem doğa manzaraları arasında turumuzu tamamlıyoruz. Riga'ya hareket ve otelimize transfer sonrası serbest zaman geceleme otelimizde.


04. Gün Riga - Vilnius

Sabah kahvaltımızın ardından Programımızın 4. gününde 07.30'da otel resepsiyon bölgesinde rehberimiz ile buluşuyor ve tur aracımız ile 2009 dünya kültür başkenti Vilnius'a hareket ediyoruz.
Muhteşem doğa manzaraları arasında geçen yaklaşık 4.5 saatlik yolculuğumuz sonunda Vilnius'a ulaşıyoruz. 14.yüzyıl başlarında Gedimanis tarafından kurulmuş olan bu tarihi kentte Katedral Meydani, Gediminas Kalesi, Vilnius Üniversitesi ve Kampüsü, Başkanlık Sarayı, St. Anne Kilisesi, Şehir Meydanı ve Vilnius Eski Şehrin birbirinden güzel ve ilgi çekici sokaklarını geziyoruz. Misafirler tur sonundaki yaklaşık 2 saatlik serbest zamanda alışveriş ve serbest gezi imkanı buluyor.Turumuzun sonunda Vilnius da otelimize geçiyoruz. Yerleşme sonrası serbest zaman.


05. Gün Vilnius-İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından uçuş saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Şehir merkezinde transfer saatimize kadar kişisel aktiviteleri ve ihtiyaçları için zaman geçirebilirler. Sonrasında saat 16:00 da havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havalimanına varışımızın ardından check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak saat 19:20 de istanbul için hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 45 dakikalık yolculuk sonrası lokal saat ile 22:05 de istanbul'a varışımızın ardındAN Riga vilnius turu muzu noktalıyoruz

4* Şehir merkezi oteller

 • Tarifeli Seferler ile istanbul-Riga Gidiş / Vilnius istanbul Gidiş Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen Otellerde 4 Gece 5 Gün Oda kahvaltı Konaklama

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Panaromik Riga ve Vilnius şehir turu

 • Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat sigortası


 • Oda Kahvaltı dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler

 • Tüm Otel extraları

 • Kişisel harcamalar ve Bahşişler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Programda belirtilen extra turlar ve geziler

 • Özel istekli gezi ve programlar

 • Geniş Kapsamlı Seyahat sağlık sigortası

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA LİTVANYA VE LETONYA SCHENGEN VİZE UYGULAMASI BULUNMAKTA OLUUP AYRICA TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT YETERLİDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. ÜLKENİN PASAPORT POLİSİ ÜLKEYE GİRİŞTE YETKİLİ OLUP GEREK GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BU DURUM DA FİRMAMIZ HİÇBİR DURUMA MÜDAHİL OLAMAMAKTADIR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR

Riga Vilnius Turu

01 : İstanbul-Riga

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile uçuşumuzdan iki saat önce buluşma sonrası bilet, bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılmasının ardından Türk HavaHavayolları tarifeli seferi ile saat 07:50 de Lİtvanya’nın başkenti Riga’ya Riga Vilnius Turu muz için hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat 55 dakika sürecek uçuşumuzun ardından lokal Saat ile saat 10:45 de Riga’ya varmış olacağız. Gümrük ve bagaj işlemleriniz sonrası alanda bekleyen özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde otelimizde Check in için geçiyoruz. Hemen check-in sonrasında Riga’nın tüm tarihi havasının solunacağı ve 800 yılın üzerinde bir geçmişe sahip olan, Old Town ismi verilen bölgesini gezmeye çıkıyoruz. Yaklasik olarak 2,5 saat sürecek olan bu gezimizde Riga Özgürlük Anıtı ve Meydanı, UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiş olan ve koruma altına alınan Dome Meydanı ve Katedrali’ni, St. Peter Kilisesini, Riga Kalesi’ni, St. Jacobs Kilisesini, İşgal Müzesi’ni ve şehrin Art Nouveau mimarisi ile işlenmiş adeta bir pasta görüntüsündeki caddelerini göreceğiz. Turumuz sırasında arzu eden misafirlerimiz Dome Katedrali ve St. Peter Kilisesi’ne girerek ziyaret edebilecek, ayrıca St. Peter Kilisesi kulesine çıkarak tüm Riga’yi ve Daugava Nehri’ni kuşbakışı izleme şansına sahip olacaklardır.

Yaklasik olarak saat 16:00 civarında sonlanacak olan Old Town Turu’muz sonrasında misafirlerimizi otellerine bırakıyoruz ve bu süreden sonra serbest zaman başlıyor. Arzu eden misafirler dinlenmeye çekilirken Riga’nın ünlü gece hayatını daha yakından tanımak isteyenler için de rehberimiz tarafından görülebilecek mekanlar konusunda tavsiyeler sonrasında ertesi sabah buluşmak üzere ayrılıyoruz.

02. Gün : Riga Jurmala ( extra )

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimiz ile buluşan misafirlerimiz arzu etmeleri halinde “extra” olarak düzenlediğimiz  “Jurmala Turumuz’a”  katılma imkanı buluyorlar. Bu turumuz sırasında Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında bulunan en önemli sayfiye şehri Jurmala’yı ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 32 km boyunca uzanan altın renkli kumsallara sahip Jurmala, biteviye cam ormanları içersinde yer alan, sessiz,son derece temiz ve oksijen yönünden Kuzey Avrupa, nın en zengin resortlarının başında gelir. Kasaba’da yer alan son derece çeşitli otellerin bir çoğu kaplıca-spa tesislerdir ve turumuz sırasında arzu eden misafirlerimizin bu otellerin spa merkezlerini kullanabilme imkanıda vardır. Sevimli cafe, bar ve yiyecek mekanları ile gerek Sovyet Rusya zamanında ileri gelenler gerekse şu anda bölgenin yüksek sosyetesinin vazgeçilmezi olan Jurmala’da iddia ediyoruz şu ana kadar hiç görmediğiniz güzellikte birbirinden farklı ve herbiri yaklaşık 80-150 yaşında binlerce ahşap köşk, villa ve evi görme imkanınızda olacaktır.

Yaz aylarında ziyaret edecek olan konuklarımızın ayrıca Baltık Denizi’nde yüzme ve sıcak Jurmala kumsalını yerli halk ile birlikte paylaşma imkanıda tabiki mevcuttur. Yaklaşık 5 saatlik turumuz sonunda otelimize dönüyoruz ve serbest zaman başlıyor. Misafirlerimizin bu süre zarfında görkemli Daugava Nehri kıyılarında yürüyüş yapmaları, yada Riga sokaklarında satılan geleneksel hediyelik amber satıcıları ile pazarlık yaparak sevdiklerine birer Riga hatırası almaları, Old Town’ın birbirinden güzel cafelerinde içkilerini yudumlayarak şehrin tadını çıkarmalarıda mümkün.

03. Gün : Riga – Sigulda ve Gauja

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz için Letonya’nin İsviçre’sine sayılan Sigulda ve Gauja turumuzu gerçekleştireceğiz! Avrupa kıtasındaki hala en iyi korunmuş doğaya sahip Letonya’nın en büyük ve en etkileyici bölgelerinin başında gelen Sigulda ve Gauja Milli Parkı turumuz başlıyor.
Tura katılmak isteyen misafirlerimiz kahvaltı sonrası 08.30 da otel resepsiyonunda Türkçe rehberleri ile buluşuyor ve Sigulda’ya hareket ediyorlar.Yaklaşık 50 km lik yolculuk sonrası Sigulda şehir turumuzu yapıyoruz. Öğle yemeği molamız sonrasında ortaçağdan günümüze ayakta kalmış olan Turaide Kalesi, Gauja Milli Parkı’nın en etkileyici bölgeleri olan Gutmana Mağarası, teleferikle vadinin geçilişi, ve muhteşem doğa manzaraları arasında turumuzu tamamlıyoruz. Riga’ya hareket ve otelimize transfer sonrası serbest zaman geceleme otelimizde.

04. Gün Riga – Vilnius

Sabah kahvaltımızın ardından Programımızın 4. gününde 07.30’da otel resepsiyon bölgesinde rehberimiz ile buluşuyor ve tur aracımız ile 2009 dünya kültür başkenti Vilnius’a hareket ediyoruz.
Muhteşem doğa manzaraları arasında geçen yaklaşık 4.5 saatlik yolculuğumuz sonunda Vilnius’a ulaşıyoruz. 14.yüzyıl başlarında Gedimanis tarafından kurulmuş olan bu tarihi kentte Katedral Meydani, Gediminas Kalesi, Vilnius Üniversitesi ve Kampüsü, Başkanlık Sarayı, St. Anne Kilisesi, Şehir Meydanı ve Vilnius Eski Şehrin birbirinden güzel ve ilgi çekici sokaklarını geziyoruz. Misafirler tur sonundaki yaklaşık 2 saatlik serbest zamanda alışveriş ve serbest gezi imkanı buluyor.Turumuzun sonunda Vilnius da otelimize geçiyoruz. Yerleşme sonrası serbest zaman.

05. Gün Vilnius-İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından uçuş saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Şehir merkezinde transfer saatimize kadar kişisel aktiviteleri ve ihtiyaçları için zaman geçirebilirler. Sonrasında saat 16:00 da havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havalimanına varışımızın ardından check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak saat 19:20 de istanbul için hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 45 dakikalık yolculuk sonrası lokal saat ile 22:05 de istanbul’a varışımızın ardındAN Riga vilnius turu muzu noktalıyoruz

Harita Yükleniyor...

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Özel Tarih
En Fazla Kişi Sayısı: 9
Konum: Riga, Letonya, Vilnius, Litvanya, Yurt Dışı
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

€649,00

THY tarifeli seferleri ile her çarşamba hareketli 4 gece 5 Gün Riga Vilnius turu