Umbria, Italy

italyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculukitalyan lezzetlerine yolculuk

Tur Programı!

Pegasus Hava Havayolları • İstanbul/Roma PC 535 11:50>>Varış:13:40

 • Bologna/İstanbul PC 424 14:40>>Varış:18:20

İtalyan Lezzetlerine Yolculuk


01. Gün : İSTANBUL – ROMA
İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı Dış hatlar Terminalin de Siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan en az 2 saat önce buluşma sonrası check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 11:50 de PC 535 sefer sayılı pegasus uçuş ile 11:50 de italyan lezzetlerine yolculuk Turu muz için  hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası lokal saat ile 13:40 da Roma Havalimanına varmış olacağız. Varışımız sonrası Roma'da Lokal yetkililerimiz tarafından karşılama, İngilizce konuşan rehberimiz ( Sadece 2-5 ) Kişi için uygulanan programlarda ingilizce rehber servis vermekte olup, 6 Kişi üstü Gruplarda Türkçe rehberlik verilmektedir.) tarafından turunuzla ilgili kısa açıklamalar olacaktır. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte Turumuzun ilk durağı olan Roma şehrine iniyoruz. Varışımızı takiben Otelimize check in yapmadan önce Roma şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği için rehberimiz ile buluşmamızın ardından Lokal restaurantımıza geçeceğiz. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde. Şehir turumuzda Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. Sadece panaromik olarak yapacağımız tur sonrasında Trastevere  semtine geçiyoruz. Burada Roma'nın yeni ve eski cafelerini, Santa Maria yakınında ki cobblestones boyunca şemsiye ve tablolar ile süslenmiş atmosferi göreceksiniz. Otelimize check in sonrası Akşam yemeğimizi yakındaki geleneksel Da Felice Restaurant da alacağız, size Roma mutfağından gerçek bir örnekleme verecek olan bu geleneksel restaurant, etkileyici bir şarap listesi etli tatların eşlik ettiği, spagetti pancetta ve pecorino peyniri ile kırmızı bir sos içinde servis edilen lezzetleri keşfedeceğiz. yemek sonrası otelimize geri dönüş ve serbest zaman.


02.Gün :  ROMA  
Sabah Kahvaltı sonrası, rehberimiz kahvaltıdan sonra bizi Roma'nın bir çok mirasını keşfetmemiz için otelde karşılayacak.  otelimizden hareket ile ilk durağımız Pantheon tapınağı olacaktır. MS. 125 insanların kullanmaya başladığı tapınağın inşaası bizi 2000 yıl geriye götürüyor. Tüm tanrıların tapınağı anlamına gelen Phanteon Antik Roma'nın tanrıları için yapılmış bir tapınaktır. Tüm roma yapıları içinde hatta Dünya'da ki en iyi korunmuş ve yaşayan yapıtlar içerisinde yer alan Phanteon 7. YY dan bu yana da Hristiyan kilisesi olarak kullanılmaktadır.  Panteon Roma'daki en eski beton kubbeli binadır. Tepesinde daire biçiminde boşluk vardır. İlk başta içerisinde pagan tanrı heykelleri varken, kilise tarafından bu heykeller yok edilmiş, Pantheon da bir katolik kilisesi haline getirilmiştir. Bu kubbenin çapı 43 metredir. Tavanında bir açıklık vardır, yağmur girmediğine dair bir inanış olsada bu doğru değildir. Bu kadar geniş çaplı bir kubbenin betondan yapılması da o günün teknolojisiyle hala bir soru işaretidir. Phanteon sonrası ikinci durağımız Roma'nın bir önemli yapıtı Colessum olacaktır. Orjinal adı Flavianus Amfitiyatro olarak da bilinen Colesum bir arenadır. Usta bir komutan olan Vespasianus tarafından MS 72 yılında yapımına başlandı ve MS 80 yılında Titus döneminde tamamlandı. Daha sonraki değişiklikler Domitian hükümdarlığı zamanında yapılmıştır. Günümüzde depremden dolayı harap vaziyette olmasına ve taşlarının çalınmasına rağmen Colesum, Roma İmparatorluğu'nun uzun zamandan beri ikonik sembolü olarak görülür. Bugün modern Roma'nın en çok turist çeken yerlerinden biridir. Colesum gezimizi de tamamladıktan sonra Roma şehir mekezinde siz değerli misafirlerimiz içimn Roma'da serbest zaman vereceğiz. Gönlünüzce Roma da alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için zaman gerçirmenizi istiyoruz. Sonrasında otelimize geri döneceğiz ve akşam tekrar Roma'ya tad veren  geleneksel italyan lezzetlerini bulacağımız Flavio al Velavevodetto Restaurantına gideceğiz. İtalyan gastronomisinin lezzetli örneklerini tadacağımız restaurantımız da zengin bir şarap menüsüde mevcuttur. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve serbest zaman. geceleme otelimizde.


03.Gün : İTALYA'NIN KALBİNE YOLCULUK ROMA-UMBRIA-TREVİ
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Otelden hareket ile Umbria Bölgesinin önemli kentlerinden biri olan Trevi kentine devam edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Trevi'ye varacağız. Dış etkilerden izole olmuş ortaçağ kentlerine ve muhteşem panaromlaar sunan tabiatı ile umbria bölgesi aynı zamanda İtalyan şarapcılığında da önemli merkezlerden biridir.  Clitunno Nehri'nin dolambaçlı sularına geniş bir bakış sunan Mount Serano alt eteklerinde kurulu olan Trevi antik kenti ortaçağdan kalma dar sokakları, bir Romanesk yapıtı olan Aziz Emiliano katedrali, büyüleyici meydanı ile sizi bir yandan geçmişe götütürken bir yandan da modern ve komforlu bir havayı solumanıza olanak sağlıyor. Yapacağımız kısa şehir turu sonrası Trevi de otelimize check in gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Akşam yemeğinden önce rehberimiz ile otelimizden hareket ile Umbria bölgesine özgü tadlar tadacağımız Geleneksel ızgaralarda muhteşem gastronomik lezzetler sunan  Taverna Del Sette de akşam yemeğimiz sonrası otelimize geri döneceğiz. Sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde.


04.Gün : UMBRİA'da İTALYAN ŞEF İLE BİRLİKTE 
Sabah Kahvaltı sonrası bugün Klasik bir italyan yemeği yapmak için  rehberimiz ile birlikte bu lezzetleri yapacağımız mutfağımıza gideceğiz. Öncelikli olarak şefimiz bize italyan mutfağı hakkında kısa bir info verdikten sonra bir italyan el yapımı makarnayı hep birlikte yapmanın keyfini yaşayacağız. Klasik bir italyan başlangıcı için mükemmel bir seçenek olan Pastayı bitirdikten sonra şef ile birlikte diğer tadlarımıza geçeceğiz. Mutfakta şefimiz ile birlikte geçireceğimiz zamanın ardından otelimize geri dönüyoruz ve akşam yemeğimize kadar serbest zaman.


05.Gün : İTALYAN ŞEF ile TREVİ'de UMBRİA'NIN GELENEKSEL LEZZETLERİ
Sabah Kahvaltımız sonrası bugün Klasik bir Umbria bölgesi yemeği yapmak için  rehberimiz ile birlikte bu klasik lezzetleri yapacağımız mutfağımıza gideceğiz. Mutfagımıza girer girmez havada kaynayan sarımsağın keyifli kokusunu bulacaksınız. Şef genellikle Perugia bölgesinde sıkça bulunan meşe ve fındık ağaçlarını gölgesinde büyüyen siyah yer mantarını kullancak... Sonrasını bu gezimizde şefimiz ile birlikte yapmaya devam edeceğiz.  Mutfakta şefimiz ile birlikte geçireceğimiz zamanın ardından otelimize geri dönüyoruz ve akşam yemeğimize kadar serbest zaman.  Trevide ki bu son günümüzde şehrin görülmeye değer yerlerinde vakit geçirebilir hediyelik yada şahsi ihtiyaçlarınıza zaman ayırabilirsiniz..


06.Gün : FLORANSA İTALYAN RÖNANSININ BAŞKENTİ
Sabah Otelimzide alacağımız kahvaltıdan sonra; Trevi'de otelimizden hareket ile Floransa'ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat 30-40 dakika sürecek Floransa yolculuğumuza sabah başlayacağız ve öğle saatlerinde Rönesansın başkenti Floransa'ya varmış olacağız. Varışımızı takiben Floransa şehir turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda şehrin tüm güzelliğini ve romantimini gözler önüne seren Michalengelo meydanı ile başlıyoruz. Michalengelo meydanı sonrası Rönesans döneminin önemli isimlerinin (Michelangelo, Machiavelli, Foncola, Gentile, Rossini, Galileo) mezar yeri oaln Santa Croce bazilikasını ziyaret edeceğiz. Turumuza yürüyerek şehrin sosyal hayatını görebileceğimiz Piazza Signoria ile devam edeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal restaurantımıza aldıktan sonra turumuza Bell Tower (çan Kulesi) ile devam ediyoruz. Çan kulesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra durağımız Baptisery ( vaftizhane) ünlü porto paradisoyu gördükten sonra turumuzu Uftizi Galerisinin içerisinde noktalayacağız. Burada sizi Leonardo, Botiçelli, Michelangelo, Rafaello'nun muhteşem eserlerini dilediğiniz kadar inceleme fırsatınız olacak. Galeri ziyaretimiz sonrası Akşam yemeğimiz için Toskano mutfağının benzersiz lezzetlerini bulabileceğimiz lokal restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.


07. Gün : FLORANSA-PİSA
Sabah Kahvaltı sonrası, Pisa kentine yolculuk gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrası Pisa'ya Varışımızın ardından Pisa şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasında şehirde serbest zaman sonrası Floransaya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize check in gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restaurantta aldıktan sonra geceleme için otelimize geri dönüyoruz.


07.Gün : FLORANSA-BOLOGNA-İSTANBUL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer saatimize kadar serbest zaman.  Özel aracımız ile Florasa'dan Bologna Guglielma Marconi havalimanına transferimiz yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek. Havalimanına varışımızın ardından istanbul için PC 424 sefer sayılı uçuş için check in ve bagaj işlemlerimizi sonrası lokal saat ile 14:40 da istanbul için hareket edeceğiz. yaklaşık 2 saat 30 dakikalık uçuş sonrası lokal saat ile 18: 20 de istanbul varışımıza müteakiben italyan lezzetlerine yolculuk turu muzu noktalıyoruz.


 • Pegasus Hava yolları ile istanbul-Roma-Gidiş Bologna-istanbul Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen Standart otellerde 6 Gece 7 Gün Yarım pansiyon Konaklama

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Şehirler arası transferler

 • Mutfak ve yemek kursları

 • Öğle Yemekleri

 • Profosyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat sigortası


 • Tüm Otel extraları

 • Kişisel harcamalar ve Rehber Bahşişleri

 • Varsa Programda belirtilen extra turlar ve geziler

 • Özel istekli gezi ve programlar

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA İTALYA’ YA GİRİŞTE VİZE UYGULAMASI BULUNMAKTADIR. TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE BİRLİKTE SCHENGEN VİZENİZ BULUNMALIDIR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR
Harita Yükleniyor...

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Her Gün Hareketli
Süre: 7 Gün
En Fazla Kişi Sayısı: 8
Konum: Roma, Floransa, Terni, Pisa, Umbria, italya
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

$3.790,00

 • 5* Lüx Konaklama ve en iyi geleneksel Restaurantlarda Öğle ve Akşam yemekleri ile tüm geziler dahil Programdır.
 • Program Gastronomi ve Kültürel keşif ağırlıklı olup Özel ilgi Programıdır. Geleneksel İtalyan yemek pişiriciliği, Zeytinyağı ve Üzüm ve Şarap üretim çiftlikleri dahildir.
 • Bu Program : 22-27 Eylül 2017 / 12-EKim-17 Ekim 2017 ve 17-22 Mayıs 2018 Tarihleri arasında düzenlenmektedir.
 • Bu programa kayıtlar tur başlangıç tarihinden 7 Gün önce kapanmaktadır.
 • Bölgedeki Diğer Turlar

  İNDİRİM FIRSATLARI!

  Yapacağınız tüm rezervasyonlarda kredi kartlarına 9 taksit avantajı ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ilk rezervasyonunuz sonrası, yapacağınız diğer rezervasyonlarınızda kullanmak üzere % 10 luk indirim kuponunuz mail adresinize gönderilmektedir.

  saraybosna turu

  saraybosna turu