Italy

Toskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruRoma-03Toskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma TuruToskano, Cinque Terre, Roma Turu

Tur Programı!

Türk Hava Havayolları • İstanbul/Pisa TK 1399 15:05>>Varış:16:55

 • Roma/İstanbul TK 1866 15:25>>Varış:19:05

Floransa, Toskano, Cinque Terre, Roma Turu


01. Gün : İSTANBUL – PISA
İstanbul Atatürk  havalimanı Dış hatlar Terminalin de Siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan en az 2 saat önce buluşma sonrası check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 15:05 de TK 1399 sefer sayılı uçuş ile 15:05 de Floransa, Toskano, Cinque Terre Roma Turu muz için  hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası lokal saat ile 16:55 de Pisa Galileo Havalimanına varmış olacağız. Varışımız sonrası Pisa'da Lokal yetkililerimiz tarafından karşılama, İngilizce konuşan rehberimiz ( Sadece 2-5 )Kişi için uygulanan programlarda ingilizce rehber servis vermekte olup, 6 Kişi üstü Gruplarda Türkçe rehberlik verilmektedir.) tarafından turunuzla ilgili kısa açıklamalar olacaktır. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte Turumuzun ilk durağı olan Pisa şehrine ediyoruz. Varışımızı takiben Otelimize check in yapacağız. Akşam yemeği için rehberimiz ile buluşmamızın ardından Lokal restaurantımıza geçeceğiz. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.


02.Gün :  CİNQUE TERRE- PİSA, UNUTAMAYACAĞINIZ YERLER VE TATLAR
Sabah Kahvaltı sonrası, otelimizden hareket ile Unesco kültür mirası koruması altında olan Cinque Terre kasabasına geçeceğiz. Yaklaşık 2 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Cinque Terre'ye varmış olacağız. Bu bölgenin isim anlamı Beş Topraklardır. Kayalara oyulmuş renkli evleri ile beş köyden oluşan bölge muhteşem manzarası ile sizi büyüleyecek. Köylerin sarı , kırmızı , turuncu ve toprak renklere boyanmış evleri güneş ışığı ile renk değiştirerek adeta bir doğa harikası oluşturuyor. Sadece tren ve tekne ile ulaşılabilinen bölgede yaklaşık 1000 yıldır yaşayan köylülerin bu doğal yaşama nasıl ayak uydurduklarına yakından şahit olacak ve “ Aşıklar Yolu” ( via dell Amore”) ‘de olağanüstü manzaralar eşliğinde şarabınızı yudumlayabileceksiniz. Bölge güzelliğinden dolayı  1998’de UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne de alınmıştır. Unutulmaz gezimizin ardından aracımıza geçerek Pisa'ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Pisa şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasında şehirde serbest zaman sonrası Floransaya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık yolculuğumuz sonrasında Floransa'ya varmış olacağız. Varışımızın ardından otelimize check in gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimi lokal bir restaurantta aldıktan sonra geceleme için otelimize geri dönüyoruz.


03.Gün : FLORANSA İTALYAN RÖNANSININ BAŞKENTİ
Sabah Otelimzide alacağımız kahvaltıdan sonra; Floransa şehir turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda şehrin tüm güzelliğini ve romantimini gözler önüne seren Michalengelo meydanı ile başlıyoruz. Michalengelo meydanı sonrası Rönesans döneminin önemli isimlerinin (Michelangelo, Machiavelli, Foncola, Gentile, Rossini, Galileo) mezar yeri oaln Santa Croce bazilikasını ziyaret edeceğiz. Turumuza yürüyerek şehrin sosyal hayatını görebileceğimiz Piazza Signoria ile devam edeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal restaurantımıza aldıktan sonra turumuza Bell Tower (çan Kulesi) ile devam ediyoruz. Çan kulesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra durağımız Baptisery ( vaftizhane) ünlü porto paradisoyu gördükten sonra turumuzu Uftizi Galerisinin içerisinde noktalayacağız. Burada sizi Leonardo, Botiçelli, Michelangelo, Rafaello'nun muhteşem eserlerini dilediğiniz kadar inceleme fırsatınız olacak. Galeri ziyaretimiz sonrası Akşam yemeğimiz için Toskano mutfağının benzersiz lezzetlerini bulabileceğimiz lokal restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.


04.Gün : FLORANSA TOSKANO SİENA 
Sabah Kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Toskano bölgesinin en meşhur şehirlerinden biri olan Siena'ya geçeceğiz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuğumuz sonrası Siena'ya varmış olacağız. Bir çok ortaçağ filmine doğal dekorda olmuş Siena Şehiri, oscana Bölgesi'nin ortasında Chianti ile Maremma’nın arasında yer alır ve İtalya’nın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Tarih, kültür ve sanat zengini bir şehirdir. Etrüks kökenli Siena, Sena Julia adıyla eski Roma kolonisidir. Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası). İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toscana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Şehirde tüm gün serbest zaman sonrası otelimize geri döneceğiz. Geceleme ve akşam yemeği Siena'da otelimizde.


05.Gün : SİENA-TERNİ-ROMA
Kahvaltı sonrasında konaklama yaptığımız Otelden hareket ile Umbria Bölgesinin önemli kentlerinden biri olan Terni kentine devam edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Terni'ye varacağız. Terni kendi Şehirin M.Ö.7. yüzyılda Umbriyalılar tarafından kurulduğu ve M.Ö. 3. yüzylda ise antik Romalılar eline geçtiği bilinmektedir. Antik Roma dönemide şehir İtalya'nın kuzey-güney anayolu Via Flamına üzerinde önemli bir müniçipium oldu. Antik Romalı döneminde şehrin adı "iki nehir arasında" anlamına gelen İnteramna idi. Şehir antik Romalılarca çok imar edilmişti: önemli binalar, şehir surları, şu kemerleri ve şu yolları, tapınaklar, köprüler ve amfi-tiyatro bu dönemde yapılmıştı. Terni de yapacağımız şehir turu sonrası Roma için yolumuza devam edeceğiz. yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuğumuz sonrası Akşam saatlerinde Roma'ya varmış olacağız. Varışımızın ardından Roma'da otelimize check in gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. .


06. Gün : ŞAHESERLER KENTİ ROMA
Sabah Kahvaltı sonrası, Otelimizden hareket ile roma şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda; antik romanın en meşhur binası Colosseuma geceğiz, Collessum gezimiz sırasında yapıt hakkında ayıntılı bilgiler edineceğiz. sonrasında , İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. tüm gün sürecek ayrıntılı Tur esnasında öğle yemeğimizi lokal bir restaurantta aldıktan sonra roma sokaklarında serbest zaman. Serbest zaman sonrası Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


07.Gün : ROMA İSTANBUL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer saatimize kadar serbest zaman.  Özel aracımız ile Roma havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. TK 1866 sefer sayılı uçuş için check in ve bagaj işlemlerimizi sonrası lokal saat ile 15:25 de istanbul için hareket edeceğiz. yaklaşık 2 saat 30 dakikalık uçuş sonrası lokal saat ile 19: 05 de istanbul varışımıza müteakiben Floransa, Toskano, Cinque Terre, Roma Turu muzu noktalıyoruz.


 • THY ile istanbul-Pisa-Gidiş Roma-istanbul Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen Standart otellerde 6 Gece 7 Gün Yarım pansiyon Konaklama

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Şehirler arası transferler

 • Öğle Yemekleri

 • Profosyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat sigortası


 • Tüm Otel extraları

 • Kişisel harcamalar ve Rehber Bahşişleri

 • Varsa Programda belirtilen extra turlar ve geziler

 • Özel istekli gezi ve programlar

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA İTALYA’ YA GİRİŞTE VİZE UYGULAMASI BULUNMAKTADIR. TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE BİRLİKTE SCHENGEN VİZENİZ BULUNMALIDIR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR

Floransa, Toskano, Cinque Terre, Roma Turu

01. Gün : İSTANBUL – PISA
İstanbul Atatürk  havalimanı Dış hatlar Terminalin de Siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan en az 2 saat önce buluşma sonrası check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 15:05 de TK 1399 sefer sayılı uçuş ile 15:05 de Floransa, Toskano, Cinque Terre Roma Turu muz için  hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası lokal saat ile 16:55 de Pisa Galileo Havalimanına varmış olacağız. Varışımız sonrası Pisa’da Lokal yetkililerimiz tarafından karşılama, İngilizce konuşan rehberimiz ( Sadece 2-5 )Kişi için uygulanan programlarda ingilizce rehber servis vermekte olup, 6 Kişi üstü Gruplarda Türkçe rehberlik verilmektedir.) tarafından turunuzla ilgili kısa açıklamalar olacaktır. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte Turumuzun ilk durağı olan Pisa şehrine ediyoruz. Varışımızı takiben Otelimize check in yapacağız. Akşam yemeği için rehberimiz ile buluşmamızın ardından Lokal restaurantımıza geçeceğiz. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

02.Gün :  CİNQUE TERRE- PİSA, UNUTAMAYACAĞINIZ YERLER VE TATLAR
Sabah Kahvaltı sonrası, otelimizden hareket ile Unesco kültür mirası koruması altında olan Cinque Terre kasabasına geçeceğiz. Yaklaşık 2 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Cinque Terre’ye varmış olacağız. Bu bölgenin isim anlamı Beş Topraklardır. Kayalara oyulmuş renkli evleri ile beş köyden oluşan bölge muhteşem manzarası ile sizi büyüleyecek. Köylerin sarı , kırmızı , turuncu ve toprak renklere boyanmış evleri güneş ışığı ile renk değiştirerek adeta bir doğa harikası oluşturuyor. Sadece tren ve tekne ile ulaşılabilinen bölgede yaklaşık 1000 yıldır yaşayan köylülerin bu doğal yaşama nasıl ayak uydurduklarına yakından şahit olacak ve “ Aşıklar Yolu” ( via dell Amore”) ‘de olağanüstü manzaralar eşliğinde şarabınızı yudumlayabileceksiniz. Bölge güzelliğinden dolayı  1998’de UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne de alınmıştır. Unutulmaz gezimizin ardından aracımıza geçerek Pisa’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Pisa şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasında şehirde serbest zaman sonrası Floransaya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık yolculuğumuz sonrasında Floransa’ya varmış olacağız. Varışımızın ardından otelimize check in gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restaurantta aldıktan sonra geceleme için otelimize geri dönüyoruz.

03.Gün : FLORANSA İTALYAN RÖNANSININ BAŞKENTİ
Sabah Otelimzide alacağımız kahvaltıdan sonra; Floransa şehir turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda şehrin tüm güzelliğini ve romantimini gözler önüne seren Michalengelo meydanı ile başlıyoruz. Michalengelo meydanı sonrası Rönesans döneminin önemli isimlerinin (Michelangelo, Machiavelli, Foncola, Gentile, Rossini, Galileo) mezar yeri oaln Santa Croce bazilikasını ziyaret edeceğiz. Turumuza yürüyerek şehrin sosyal hayatını görebileceğimiz Piazza Signoria ile devam edeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal restaurantımıza aldıktan sonra turumuza Bell Tower (çan Kulesi) ile devam ediyoruz. Çan kulesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra durağımız Baptisery ( vaftizhane) ünlü porto paradisoyu gördükten sonra turumuzu Uftizi Galerisinin içerisinde noktalayacağız. Burada sizi Leonardo, Botiçelli, Michelangelo, Rafaello’nun muhteşem eserlerini dilediğiniz kadar inceleme fırsatınız olacak. Galeri ziyaretimiz sonrası Akşam yemeğimiz için Toskano mutfağının benzersiz lezzetlerini bulabileceğimiz lokal restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

04.Gün : FLORANSA TOSKANO SİENA 
Sabah Kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Toskano bölgesinin en meşhur şehirlerinden biri olan Siena’ya geçeceğiz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuğumuz sonrası Siena’ya varmış olacağız. Bir çok ortaçağ filmine doğal dekorda olmuş Siena Şehiri, oscana Bölgesi’nin ortasında Chianti ile Maremma’nın arasında yer alır ve İtalya’nın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Tarih, kültür ve sanat zengini bir şehirdir. Etrüks kökenli Siena, Sena Julia adıyla eski Roma kolonisidir. Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası). İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toscana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Şehirde tüm gün serbest zaman sonrası otelimize geri döneceğiz. Geceleme ve akşam yemeği Siena’da otelimizde.

05.Gün : SİENA-TERNİ-ROMA
Kahvaltı sonrasında konaklama yaptığımız Otelden hareket ile Umbria Bölgesinin önemli kentlerinden biri olan Terni kentine devam edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Terni’ye varacağız. Terni kendi Şehirin M.Ö.7. yüzyılda Umbriyalılar tarafından kurulduğu ve M.Ö. 3. yüzylda ise antik Romalılar eline geçtiği bilinmektedir. Antik Roma dönemide şehir İtalya’nın kuzey-güney anayolu Via Flamına üzerinde önemli bir müniçipium oldu. Antik Romalı döneminde şehrin adı “iki nehir arasında” anlamına gelen İnteramna idi. Şehir antik Romalılarca çok imar edilmişti: önemli binalar, şehir surları, şu kemerleri ve şu yolları, tapınaklar, köprüler ve amfi-tiyatro bu dönemde yapılmıştı. Terni de yapacağımız şehir turu sonrası Roma için yolumuza devam edeceğiz. yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuğumuz sonrası Akşam saatlerinde Roma’ya varmış olacağız. Varışımızın ardından Roma’da otelimize check in gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. .

06. Gün : ŞAHESERLER KENTİ ROMA
Sabah Kahvaltı sonrası, Otelimizden hareket ile roma şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda; antik romanın en meşhur binası Colosseuma geceğiz, Collessum gezimiz sırasında yapıt hakkında ayıntılı bilgiler edineceğiz. sonrasında , İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. tüm gün sürecek ayrıntılı Tur esnasında öğle yemeğimizi lokal bir restaurantta aldıktan sonra roma sokaklarında serbest zaman. Serbest zaman sonrası Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

07.Gün : ROMA İSTANBUL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer saatimize kadar serbest zaman.  Özel aracımız ile Roma havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. TK 1866 sefer sayılı uçuş için check in ve bagaj işlemlerimizi sonrası lokal saat ile 15:25 de istanbul için hareket edeceğiz. yaklaşık 2 saat 30 dakikalık uçuş sonrası lokal saat ile 19: 05 de istanbul varışımıza müteakiben Floransa, Toskano, Cinque Terre, Roma Turu muzu noktalıyoruz.

Toskano, Cinque Terre, Roma Turu
Toskano, Cinque Terre, Roma Turu
Harita Yükleniyor...

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Her Gün Hareketli
Süre: 7 Gün
En Fazla Kişi Sayısı: 8
Konum: Floransa, Cinque Terre, Pisa, Toskano, Roma
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

€3.900,00

İtalya'nın en güzel kentlerini keşfedin. Toskano, Cinque Terre, Roma Turu her hafta hareket ile Garantitatil.com da