Marakeş

fas marakeş turufas marakeş turufas marakeş turufas marakeş turufas marakeş turufas marakeş turufas marakeş turufas marakeş turufas marakeş turufas-turu-26fas marakeş turufas turufas turufas turufas turufas turufas turufas turufas marakeş turu

Tur Programı!


 • İstanbul/Kazablanka 3O 438 01:25>>Varış:04:20

 • Kazablanka/İstanbul 3O 437 18:10>>Varış:00:35

1. Gün: İstanbul-Kazablanka-Marakeş

Siz değerli Misafirlerimiz ile istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş salonunda uçuşumuzdan iki saat önce buluşma sonrası Air Arabia'nın 438 sefer sayılı uçuşu için Check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 01:25 de Kazablanka'ya hareketimiz sonrası yaklaşık 5 saat 10 dakikalık bir uçuş ardından lokal saat ile 04:20 de Kazablnaka'ya varacağız. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyecek olan lokal rehberimiz ve aracımız ile birlikte Fas'ın önemli kültürel kentlerinden Marakeşe geçiyoruz. Marakeş şehir turumuz öncesi Sabah kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası Marakeşh şehir turumuzu tamalayacağız. sonrası Otelimize check in ve odalarımızı aldıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2.Gün: Marakeş

abah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm günümüzü Marakeş'i keşfetmeye adayacağız. Eski Kraliyet başkentlerinden ikincisi olan Marakeş “güney  incisi” adıyla da anılmaktadır. Göülecek tarihi ve kültürel yerler arasında Menara Bahçesi, Saadi Mezarlığı, Bahia Sarayı ve Koutoubia Alanı bulunmaktadır. Öğlen yemeği Medina bölgesinde yer alan Riad’da alındıktan sonra öğlenden sonra bitmeyen aktiviteleriyle ünlü Djemaa El Fna Meydanı gezilecektir Gerçek bir ‘mucizeler avlusu’ diye adlandırabileceğimiz bu meydan, UNESCO Kültür mirasları listesinde mevcut ender meydanlardan biridir. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu meydan için kısaca ‘açık hava tiyatrosu’ diyebiliriz. Bu arada souk denilen dükkanlar  ve el sanatları merkezlerini gezeceğiz. Sonrasında otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi Chez Ali'de alacağız. Çadırlarda yenilen akşam yemeği sonrası Fas’ın değişik bölgelerinden oluşan folklor ekiplerinin ve maharetli binicilerin atlarla yaptıkları gösterileri izleyerek bir çöl akşamına şahitlik edeceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.


3. Gün: Marakeş

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Fas'ın önemli kentlerinden biri olan Essaouira için yola çıkacağız. Essaouira okyanus kıyısında askeri üs olaak kurulmuş bir balıkçı kenti. Yaklaşık 170 km lik yolculuğumuz 3 saat sürecektir. Essaouira Maakeşten sonra sizi bir dinginliğe sürükleyecektir. Atlas okyanusundan esen dingin rüzgalar eşliğinde şehri keşfedeceğiz. Bu şehir aynı zamanda Game of Thrones dizinin çekildiği özel şehirlerden biridir. Sahilde ki balıkçı teknelerinin birbirinden güzel görüntü oluşturduğu limanı gezdikten sonra eski şehir Medina'ya geçiyoruz. Unesco kültür mirası listesinde yer alan eski şehri gezerken etkisinde kaldığı Portekiz ve ispanyol mimarisine şahit olacaksınız. Medina gezimiz sırasında öğle yemeğimizi Mogador Adası manzaralı mekanda balık ziyafeti olarak alacağız. Yemek sonrası Marakeş için yola  çıkıyoruz. Varışımızın ardından akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacak.


4. Gün: Marakeş-Kazablanka-İstanbul

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından transfer saatimize kadar serbest zaman. Ardından otelimizden hareket ile Kazablanka'ya geçeceğiz. Uçuşumuzdan iki saat önce Air Arabia'nın 437 sefer saılı uçuşu için check in ve bagaj işlemleri sonrası lokal saat ile 18:10 da istanbul'a hareket ediyoruz. Lokal saat ile 00:35 de İstanbul'a varışımızın ardından bu olağan üstü gezimizi noktalıyoruz.

Kazablanka : 4* Casablanca Suisse vb.
Marakeş : 4* Atlas Medina Asni & Rawabi Marakeş vb.

 • THY tarifeli Seferler ile istanbul-Kazablanka-istanbul Gidiş Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen Otellerde 4 Gece 5 Gün Oda kahvaltı Konaklama

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Şehirler arası transferler

 • Panaromik Kazablanka şehir turu

 • Panaromik Marakeş şehir turu

 • Tüm Akşam Yemekleri

 • Lokal ve Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat sigortası


 • Otelde Oda Kahvaltı dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler

 • Tüm Otel extraları

 • Kişisel harcamalar ve Bahşişler

 • Tüm öğle yemekleri

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Programda belirtilen extra turlar ve geziler

 • Özel istekli gezi ve programlar

 • Geniş Kapsamlı Seyahat sağlık sigortası

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA FAS'A GİRİŞTE VİZE UYGULANMAMAKTADIR.TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT YETERLİDİR. ÜLKENİN PASAPORT POLİSİ ÜLKEYE GİRİŞTE YETKİLİ OLUP GEREK GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BU DURUM DA FİRMAMIZ HİÇBİR DURUMA MÜDAHİL OLAMAMAKTADIR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR

Fas Marakeş Turu

1. Gün: İstanbul-Kazablanka-Marakeş

Siz değerli Misafirlerimiz ile istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş salonunda uçuşumuzdan iki saat önce buluşma sonrası Air Arabia’nın 438 sefer sayılı uçuşu için Check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 01:25 de Marakeş turu muz için Kazablanka’ya hareketimiz sonrası yaklaşık 5 saat 10 dakikalık bir uçuş ardından lokal saat ile 04:20 de Kazablnaka’ya varacağız. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyecek olan lokal rehberimiz ve aracımız ile birlikte Fas’ın önemli kültürel kentlerinden Marakeşe geçiyoruz. Marakeş şehir turumuz öncesi Sabah kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası Marakeşh şehir turumuzu tamalayacağız. sonrası Otelimize check in ve odalarımızı aldıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün: Marakeş

abah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm günümüzü Marakeş’i keşfetmeye adayacağız. Eski Kraliyet başkentlerinden ikincisi olan Marakeş “güney  incisi” adıyla da anılmaktadır. Göülecek tarihi ve kültürel yerler arasında Menara Bahçesi, Saadi Mezarlığı, Bahia Sarayı ve Koutoubia Alanı bulunmaktadır. Öğlen yemeği Medina bölgesinde yer alan Riad’da alındıktan sonra öğlenden sonra bitmeyen aktiviteleriyle ünlü Djemaa El Fna Meydanı gezilecektir Gerçek bir ‘mucizeler avlusu’ diye adlandırabileceğimiz bu meydan, UNESCO Kültür mirasları listesinde mevcut ender meydanlardan biridir. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu meydan için kısaca ‘açık hava tiyatrosu’ diyebiliriz. Bu arada souk denilen dükkanlar  ve el sanatları merkezlerini gezeceğiz. Sonrasında otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi Chez Ali’de alacağız. Çadırlarda yenilen akşam yemeği sonrası Fas’ın değişik bölgelerinden oluşan folklor ekiplerinin ve maharetli binicilerin atlarla yaptıkları gösterileri izleyerek bir çöl akşamına şahitlik edeceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

3. Gün: Marakeş

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Fas’ın önemli kentlerinden biri olan Essaouira için yola çıkacağız. Essaouira okyanus kıyısında askeri üs olaak kurulmuş bir balıkçı kenti. Yaklaşık 170 km lik yolculuğumuz 3 saat sürecektir. Essaouira Maakeşten sonra sizi bir dinginliğe sürükleyecektir. Atlas okyanusundan esen dingin rüzgalar eşliğinde şehri keşfedeceğiz. Bu şehir aynı zamanda Game of Thrones dizinin çekildiği özel şehirlerden biridir. Sahilde ki balıkçı teknelerinin birbirinden güzel görüntü oluşturduğu limanı gezdikten sonra eski şehir Medina’ya geçiyoruz. Unesco kültür mirası listesinde yer alan eski şehri gezerken etkisinde kaldığı Portekiz ve ispanyol mimarisine şahit olacaksınız. Medina gezimiz sırasında öğle yemeğimizi Mogador Adası manzaralı mekanda balık ziyafeti olarak alacağız. Yemek sonrası Marakeş için yola  çıkıyoruz. Varışımızın ardından akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacak.

4. Gün: Marakeş-Kazablanka-İstanbul

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından transfer saatimize kadar serbest zaman. Ardından otelimizden hareket ile Kazablanka’ya geçeceğiz. Uçuşumuzdan iki saat önce Air Arabia’nın 437 sefer saılı uçuşu için check in ve bagaj işlemleri sonrası lokal saat ile 18:10 da istanbul’a hareket ediyoruz. Lokal saat ile 00:35 de İstanbul’a varışımızın ardından bu olağan üstü Fas Marakeş Turu muzu noktalıyoruz.

fas marakeş turu
fas marakeş turu
Harita Yükleniyor...

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Özel Tarih
En Fazla Kişi Sayısı: 4
Konum: Marakeş, Essaouira, Kazablanka, Fas
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

€749,00

THY ile ile 4 gece 5 gün 4* Otel Konaklamalı Akşam Yemekleri Dahil.