Belgrad

belgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad-turu-18belgrad-turu-17belgrad-turu-16belgrad-turu-19belgrad-turu-15belgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turubelgrad turu

Tur Programı!

Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları ile

 • İstanbul/Belgrad TK 1081 07:40 >>Varış:08:20

 • Belgrad/İstanbul TK 1084 20:20 >>Varış:23:05


 • Sabiha Gökçen Hareket saatlerimiz için Lütfen bize ulaşın!

Belgrad Turu


01 : İstanbul-Belgrad

İstanbul Atatürk Hava limanı dış hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile uçuşumuzdan iki saat önce buluşuyoruz, bilet, bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 07:40 da Belgrad Turu için hareket edeceğiz. Lokal Saat ile saat 08:20 de Nikola Tesla havalimanına inişimizin ardından alanda bizi bekleyen Lokal rehberimiz ve aracımız ile birlikte Otelimize Geçeceğiz. Otelimize geçişşimizin ardından sabah kahvaltımızı otelimizde alacağız. Kahvaltı sonrası Lobide buluşarak Belgrad şehir turumuz için hareket edeceğiz. Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında yeni Belgrad, yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Knez Mihaliova, Aziz Sava Kilisesi, Bayraklı Cami, Ulusal Tiyatro, Şehit Ali Paşa Türbesi, Osmanlı donanmasının ve Avusturya İmp tarafından da kullanılan ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı ve Taş Meydan bulunmaktadır şehir turumuz esnasında Knez Mihaliova caddesinde Bulunan restaurantımız da Öğle yemeğimizi alacağız. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra  Knez mihaliova caddesinde serbest zamanımız olacak sonrasında otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimiz için Otelimizden hareket ile Belgrad'ın en iyi şeflerini barındıran restaurantlarından biri olan Madera Restauranta akşam yemeğimiz için geçeceğiz. Lezzetli bir akşam yemeği sonrası otelimize geri dönüyoruz ve .Geceleme otelimizde.


02. Gün : Nikola Tesla Müzesi-Tito-Zemum

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden rehberimiz ile birlikte hareket edeceğiz. Tam günlük Nikola Tesla, Zemum ve Titonun anıt mezarı turlarımızı gerçekleştireceğiz. Önce Tito’nun anıt mezarını ve müzesini ziyaret edeceğiz. Tito’nun mezarı, Çiçekler Evi denilen, basit tek katlı bir binanın içinde. Ortada beyaz bir lahitin içerisinde. Bağımsızlar Bloku ülke liderleri ile fotoğraflar ve yapılan Kongreler detayla anlatılıyor duvar panolarında. Ayrıca, Tito’nun hayatından kesitler ve özel eşyalarından bir kaçı sergileniyor. Yugoslav Federasyonu döneminde, spor yarışmalarında, özel günlerde Tito’ya verilen, ahşap, bronz batonlar, renk, desen ve figürleri ile çekici Tito gibi bir lider için, yalın bir anıt mezar Çiçekler Evi, dolaştıktan sonra çıkıyoruz ve az ilerideki Yugoslavya Tarih Müzesi’ne giriyoruz, . Müzenin; “ 23 dakikada Yugoslavya “ gibi oldukça iddialı bir ismi var.. 200.000’e yakın obje sergileniyor. Yugoslav Federasyonu ülkelerinden etnografik ürünler, giysiler, ayakkabı, çarık, çorap, silah, müzik aletleri ile yabancı ülke yöneticilerinin gönderdiği yerel eşyalar yer alıyor. Öğle Yemeğimizi yine Belgrad'ın en iyi restaurantlarından biri olan Lovac da alacağız. Öğle yemeği sonrası gezimize Zemum ile devam edeceğiz. Zemun; zaman zaman Osmanlının, zaman zaman Habsburg hakimiyetinde bulunan bir kent. Günümüzde Belgrad’ın güneyinde, Belgrad’ın 17 ilçesinde birisi konumunda görülmesi gereken bir semtdir. Zemum gezisi sonrasında Otelimize geri dönüyoruz ve akşam yemeği hareket saatimize kadar istirhat edebilirsiniz. Akşam yemeğimiz için kararlaştırdığımız saatte otelimizden hareket ile restaurantımıza geçiyoruz. Bugün gideceğimiz restaurant yine bize eşsiz lezzetler sunacak Belgrad'ın en eski restaurantlarından biri olan Skadarlija caddesinde Dva Jelena Restaurant. Dva jelena restaurant'ta Geleneksel balkan müziği eşliğinde yemeğimizi aldıktan sonra kararlaştırdığımız saatte otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


03. Gün Belgrad-Novi Sad

Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından tadacağız ve meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi AQUA DORİA Restaurant’ta alacağız. Yemek sonrası serbest zaman da Novi sad şehrinde ki cafelerin tadınız çıkarabilirsiniz. Novi sad turumuz sonrası Belgrad şehrine dolayısı ile otelimize geri dönüyoruz. Akşam kararlaştırdığımız saatte lobide buluşarak Akşam yemeği alacağımız restaurantımıza geçeceğiz. Yine Belgrad'ın en iyi restaurantlarından birine keyifli bir akşam yemeği bizi bekliyor olacak.


04. Gün Belgrad-İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltinin ardindan serbest zaman. Belgrad şehir merkezinde kişisel aktiviteleriniz için otelden hareket saatimize kadar serbest zamanımız olacak. Rehberimizin verdiği saatte otelimizden hareket ile ile Belgrad havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. istanbul için check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası lokal saat ile 20:20 de istanbul'a hareket edeceğiz. yaklaşık 1 saat 50 dakikalık bir uçuş sonrası lokal saat ile 23:05 de istanbul'a varmış olacağız. Varışımızın keyifli bir hafta sonu yaşatan Belgrad tur porgramımızı noktalıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
[caption id="attachment_14267" align="alignnone" width="300"]belgrad turu belgrad turu[/caption]
* Hyatt Hotel Belgrade 5*
* Metropol Hotel 5*

 • Tarifeli Seferler ile istanbul-Belgrad-istanbul Gidiş Dönüş Ekonomi sınıf Uçak biletleri

 • Belirtilen Otellerde 3 Gece 4 Gün Oda kahvaltı Konaklama

 • 1. Sınıf Restaurantlarda Akşam yemekleri

 • Öğle yemekleri ve Kahve ikramları

 • Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Panaromik Belgrad şehir turu

 • Novi sad ve Tito Zemum Turu

 • Zorunlu Seyahat sigortası

 • Yolculuğumuzun hatırası olarak tüm misafirlerimize Sırp Rakısı hediye edilmektedir.


 • Otelde Oda Kahvaltı dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler

 • Tüm Otel extraları

 • Kişisel harcamalar ve Bahşişler

 • Özel istekli gezi ve programlar

ÜLKEYE GİRİŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
T.C. VATANDAŞLARINA SIRBİSTAN'DA VİZE UYGULAMASI YOKTUR. TUR KALKIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT YETERLİDİR.

UYARI : GARANTİTATİL HAVAYOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. GARANTİTATİL TRAVEL SERVICE BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEĞİŞME RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YURTDIŞI TURLARIMIZ İÇİN % 35 PEŞİN ALINARAK KAYIT YAPILABİLİR

Belgrad Turu

01 : İstanbul-Belgrad

İstanbul Atatürk Hava limanı dış hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile uçuşumuzdan iki saat önce buluşuyoruz, bilet, bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 07:40 da Belgrad Turu için hareket edeceğiz. Lokal Saat ile saat 08:20 de Nikola Tesla havalimanına inişimizin ardından alanda bizi bekleyen Lokal rehberimiz ve aracımız ile birlikte Otelimize Geçeceğiz. Otelimize geçişşimizin ardından sabah kahvaltımızı otelimizde alacağız. Kahvaltı sonrası Lobide buluşarak Belgrad şehir turumuz için hareket edeceğiz. Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında yeni Belgrad, yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Knez Mihaliova, Aziz Sava Kilisesi, Bayraklı Cami, Ulusal Tiyatro, Şehit Ali Paşa Türbesi, Osmanlı donanmasının ve Avusturya İmp tarafından da kullanılan ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı ve Taş Meydan bulunmaktadır. Şehir turumuz esnasında Knez Mihaliova caddesinde bulunan restaurantımız da Öğle yemeğimizi alacağız. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra  Knez mihaliova caddesinde serbest zamanımız olacak sonrasında otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimiz için Otelimizden hareket ile Belgrad’ın en iyi şeflerini barındıran restaurantlarından biri olan Madera Restauranta akşam yemeğimiz için geçeceğiz. Lezzetli bir akşam yemeği sonrası otelimize geri dönüyoruz ve .Geceleme otelimizde.

02. Gün : Nikola Tesla Müzesi-Tito-Zemum

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden rehberimiz ile birlikte hareket edeceğiz. Tam günlük Nikola Tesla, Zemum ve Titonun anıt mezarı turlarımızı gerçekleştireceğiz. Önce Tito’nun anıt mezarını ve müzesini ziyaret edeceğiz. Tito’nun mezarı, Çiçekler Evi denilen, basit tek katlı bir binanın içinde. Ortada beyaz bir lahitin içerisinde. Bağımsızlar Bloku ülke liderleri ile fotoğraflar ve yapılan Kongreler detayla anlatılıyor duvar panolarında. Ayrıca, Tito’nun hayatından kesitler ve özel eşyalarından bir kaçı sergileniyor. Yugoslav Federasyonu döneminde, spor yarışmalarında, özel günlerde Tito’ya verilen, ahşap, bronz batonlar, renk, desen ve figürleri ile çekici Tito gibi bir lider için, yalın bir anıt mezar Çiçekler Evi, dolaştıktan sonra çıkıyoruz ve az ilerideki Yugoslavya Tarih Müzesi’ne giriyoruz, . Müzenin; “ 23 dakikada Yugoslavya “ gibi oldukça iddialı bir ismi var.. 200.000’e yakın obje sergileniyor. Yugoslav Federasyonu ülkelerinden etnografik ürünler, giysiler, ayakkabı, çarık, çorap, silah, müzik aletleri ile yabancı ülke yöneticilerinin gönderdiği yerel eşyalar yer alıyor. Öğle Yemeğimizi yine Belgrad’ın en iyi restaurantlarından biri olan Lovac da alacağız. Öğle yemeği sonrası gezimize Zemum ile devam edeceğiz. Zemun; zaman zaman Osmanlının, zaman zaman Habsburg hakimiyetinde bulunan bir kent. Günümüzde Belgrad’ın güneyinde, Belgrad’ın 17 ilçesinde birisi konumunda görülmesi gereken bir semtdir. Zemum gezisi sonrasında Otelimize geri dönüyoruz ve akşam yemeği hareket saatimize kadar istirhat edebilirsiniz. Akşam yemeğimiz için kararlaştırdığımız saatte otelimizden hareket ile restaurantımıza geçiyoruz. Bugün gideceğimiz restaurant yine bize eşsiz lezzetler sunacak Belgrad’ın en eski restaurantlarından biri olan Skadarlija caddesinde Dva Jelena Restaurant. Dva jelena restaurant’ta Geleneksel balkan müziği eşliğinde yemeğimizi aldıktan sonra kararlaştırdığımız saatte otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

03. Gün Belgrad-Novi Sad

Bu turumuzda Sırbistan’ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922’ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Karlofça’nın meşhur ‘Bermet’ şaraplarından tadacağız ve meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi AQUA DORİA Restaurant’ta alacağız. Yemek sonrası serbest zaman da Novi sad şehrinde ki cafelerin tadınız çıkarabilirsiniz. Novi sad turumuz sonrası Belgrad şehrine dolayısı ile otelimize geri dönüyoruz. Akşam kararlaştırdığımız saatte lobide buluşarak Akşam yemeği alacağımız restaurantımıza geçeceğiz. Yine Belgrad’ın en iyi restaurantlarından birine keyifli bir akşam yemeği bizi bekliyor olacak.

04. Gün Belgrad-İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltinin ardindan serbest zaman. Belgrad şehir merkezinde kişisel aktiviteleriniz için otelden hareket saatimize kadar serbest zamanımız olacak. Rehberimizin verdiği saatte otelimizden hareket ile ile Belgrad havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. istanbul için check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası lokal saat ile 20:20 de istanbul’a hareket edeceğiz. yaklaşık 1 saat 50 dakikalık bir uçuş sonrası lokal saat ile 23:05 de istanbul’a varmış olacağız. Varışımızın keyifli bir hafta sonu yaşatan Belgrad Gastronomi turu porgramımızı noktalıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

belgrad turu
belgrad turu
Harita Yükleniyor...

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Özel Tarih
En Fazla Kişi Sayısı: 14
Konum: Belgrad, Sırbistan
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

€690,00

 • 5* Merkezi Otel Konaklaması ve en iyi restaurantlarda Öğle ve Akşam yemekleri ile tüm turlar dahil Programdır.
 • Program Belgrad'ın en iyi lezzetleri ile Belgrad'ın geçmişten günümüze taşıdığı tarihi ve kültürel değerleri barındırmaktadır
 • Bu Program : 28-01 Ekim 2017 / 19-22 Ekim 2017 ve 02-05 Kasım 2017 Tarihleri arasında düzenlenmektedir.
 • Bu programa kayıtlar tur başlangıç tarihinden 7 Gün önce kapanmaktadır.
 • Bölgedeki Diğer Turlar