Ayvalık, Turkey

assos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turuassos ayvalık turu

Tur Programı!

uludağ otobüs ulaşımı


 • Suadiye Oteli Önü : 23:00

 • Beşiktaş Yıldız Camii : 22:00

 • Ataköy Olimpiyat evi : 21:00

1. Gün : İstanbul-Ayvalık

Siz değerli misafirlerimiz ile Otobüs hareket noktalarımız olan Ataköy olimpiyat evi önü 21:00, Beşiktaş Yıldız Camii 22:00 ve Suadiye Oteli önü 23:00 da buluşma ve aracımıza yerleşme sonrası Assos Ayvalık Turu muz için hareket edeceğiz. Yalova, Gemlik, Bursa güzergahını takip ederek yaklaşık 6 saatlik bir gece yolculuğu sonrası Ayvalı'ğa varmış olacağız.


2. Gün: Ayvalık-Cunda Adası-Şeytan Sofrası-Tekne Turu

Sabah yolda alınacak serbest kahvaltı sonrası Ayvalık ta bulunan otelimize varış ardından kısa bir dinlenme molası sonrasında . Cunda ( Alibey ) Adasını gezerek turumuza başlıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi ve Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Ayvalık Tekne Turumuza  çıkıyoruz.( Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koyu) tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina - sardalye ( sınırsız ) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz ( Ekstra ) Tekne turumuzun ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket  ediyoruz . Burada Şeytanın Ayak İzini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasın da otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Eski Foça-Yeni Foça-Bergama Antik kenti


Sabah otelimizde alacağımız  açık büfe kahvaltı sonrası Antik Dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon nun yönetim merkezi konumundaki Akrapol e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrasında. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı… Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği, Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden çıkan Onyx Taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bu güzel Bergama programı ardından bu sefer yolumuz bizleri, antik dönemde Anadolu da yaşamış, Fransa nın meşhur sahil kenti Marsilya yı da kurmuş olan Phokaia ların başkenti Foça ya götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle Foça Tekne Turumuza çıkıyoruz.( 1.Tekne Turu ) Bir yandan güneşin ve Ege denizinin tadını çıkarırken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren Kayalıklarını görerek hikâyesini dinliyoruz. Gideceğimiz yerler arasında ise Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu ve sayısız koyda yüzme molaları yapacağımız bu keyifli mavi yolculuk sonrası tekrar karaya dönerek Foça dan ayrılıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: Bozcaada-Ayazma Plajı


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Bozcaada ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay, kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Ada da Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Ceneviz Kalesinden panaromik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restaurantların da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı nda denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: Behramkale-Assos-Truva Antik kenti-Çanakkale/İstanbul


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Behramkale olarak bildiğimiz Assos a doğru hareket ediyoruz. Assos a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Assos İskelesine doğru inerken 3 km uzunluğundaki surları, Kral Mezarları, Agora ve Tiyatroyu görüyoruz. İskelede verilen kısa bir dinlenme molasının ardından tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva antik kenti gezimizin ardından Çanakkale ye gidiyor ve feribotla Eceabat a geçiyoruz. Eceabat a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyün den geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Keşan – Tekirdağ (Tekirdağ da meşhur Tekirdağ Köftesi ( Ekstra ) yiyoruz. sonrasında yolumuza devam ediyoruz. Akşam geç saatlerde   sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka  Assos Ayvalık Turu için görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz

3 ve 4 yıldızlı hizmet kalitesine dikkat eden oteller.

 • Lüx otobüsler ile istanbul-Ayvalık-Bozcaada-Çanakkale istanbul arası ulaşım

 • 3* ve 4* Otelde 3 gece Yarım Pansiyon konaklama

 • Profosyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Zengin Araç içi ikramlar

 • programda belirtilen tüm çevre gezileri ve turlar

 • Zorunlu Seyahat sigortası


 • Konaklama konsepti dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler

 • Tüm Otel extraları ve Öğle yemekleri

 • Programda belirtilen ekstra turlar

 • Kişisel harcamalar ve bahşişler

 • Müze ören yeri giriş ücretleri

 • Geniş Kapsamlı Seyahat sağlık sigortası

TUR DETAYLARI
Gezi Süresi 4 Gece 5 Gündür 1 Gecesi Yolda Geçmesi Kaydı Otel Konaklaması 3 Gece 4 Gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur içersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır. Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Garanti Tatil in Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Garanti Tatil de saklıdır. Turun iptali durumunda Garanti Tatil Turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.28.01.2016 , verilen fiyatlara kdv dahildir


Harita Yükleniyor...

Seyahatseverlerin oylaması

 • Mükemmel
  0
 • Çok iyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Kötü
  0
 • Korkunç
  0
Yorum Yaz

Özet

 • Sleep
 • Location
 • Service
 • Cleanliness
 • Room(s)

Lütfen Seyahate başlamak istediğiniz tarihi aşağıda ki takvim den seçerek devam ediniz.

Müsait
Müsait Değil
Seçili
Tur tipi: Özel Tarih
En Fazla Kişi Sayısı: 6
Konum: Ayvalık, Assos, Çanakkale, Balıkesir, Türkiye
Değerlendirme :
Hareket Tarihi:
Dönüş Tarihi:
Yetişkin:
Çocuk:
Bebek:

Bu tur ile ilgili degerlendirmenizi paylaşın!

inceleme yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

TL 319,00

20 Nisan itibari ile Her hafta Çarşamba akşam hareketli 4 Gece 5 Gün Assos Ayvalık Turu.

İNDİRİM FIRSATLARI!

Yapacağınız tüm rezervasyonlarda kredi kartlarına 9 taksit avantajı ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ilk rezervasyonunuz sonrası, yapacağınız diğer rezervasyonlarınızda kullanmak üzere % 10 luk indirim kuponunuz mail adresinize gönderilmektedir.

saraybosna turu

saraybosna turu