Genel Şartlar ve Koşullar

Genel Şartlar ve koşullar

Bu sayfalar, bu sayfaların içerik ve altyapısı ile bu sayfalarda ve bu internet sitesi aracılığıyla sağlananOnline seyehat rezervasyon hizmeti (“hizmet”) garantitatil.com mülkiyetinde olup garantitatil.com tarafından işletilmekte ve sağlanmaktadır ve aşağıda belirtilen koşul ve şartlar uyarınca sadece sizin kişisel, gayri ticari kullanımınıza tahsis edilmiştir.

İşbu koşul ve şartlar, zaman zaman değişikliğe uğramaları muhtemel olmakla beraber, doğrudan veya dolaylı olarak (dağıtımcılar aracılığıyla) internet üzerinden, e-posta veya telefonla sunulan bütün hizmetlerimizi kapsamaktadır. İnternet sitemize girmek, sitemizde dolaşmak ve sitemizi kullanmak ve/veya bir otel rezervasyonu, paket tur, uçak bileti, araç kiralama ve transfer hizmeti rezervasyon hizmeti almak suretiyle aşağıdaki koşul ve şartları (gizlilik sözleşmesi dahil) okumuş, anlamış ve kabul etmiş olduğunuzu teslim ve teyit etmektesiniz.

  1. Hizmetimizin Kapsamı

Garantitatil.com olarak bu internet sitesinde otellere (ve dahi her türlü geçici konaklama tipine) odalarını rezervasyon için ilan edebilecekleri ve internet sitesinin ziyaretçilerinin benzeri rezervasyonlar yapabileceği çevrim içi bir ortam sağlamaktayız. garantitatil.com aracılığıyla bir rezervasyon yapmak suretiyle, rezervasyonu yaptığınız otelle doğrudan (kanunen bağlayıcı) bir sözleşme ilişkisine girmiş olacaksınız. Rezervasyonunuzu yaptığınız andan itibaren, rezervasyonunuzun ayrıntılarını ilgili otele iletmek ve otel adına size bir teyit e-postası göndermek suretiyle otelle aranızda münhasıran bir aracı ehliyetiyle hareket edeceğiz.

Hizmetlerimizi yerine getirirken tebliğ ettiğimiz bilgiler oteller tarafından bize sağlanan enformasyonu esas almaktadır. Hizmetlerimizi yerine getirirken maximum ölçülerde kabiliyet ve itina gösteriyor olmamıza rağmen, bütün bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve doğruluğunu tahkik ve taahhüt edemediğimiz gibi (bariz kusurlar ve dizgi yanlışları dahil) herhangi bir hatadan; (internet sitemizdeki muhtemel (geçici ve/veya kısmi) arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan) herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu tutulmamız mümkün değildir

Hizmetlerimiz sadece kişisel ve gayri ticari kullanıma açıktır. Bu nedenle internet sitemizde sunulan içeriğin veya bilginin, yazılımın, ürün ve hizmetlerin herhangi bir ticari veya rekabetçi faaliyet ya da amaçla tekrar satılması, derin bağlantıyla işaret edilmesi, kullanılması, kopyalanması, izlenmesi (örn. örümcek, kazıma) görüntülenmesi, indirilmesi veya çoğaltılması yasaktır.

  1. Fiyatlar

İnternet sitemizdeki fiyatlar son derece rekabetçidir. garantitatil.com internet sitesindeki bütün fiyatlar, internet sitemizde veya teyit amaçlı e-postada aksi belirtilmediği sürece, kalışınız boyunca oda başına fiyat olarak ifade edilmekte olup, KDV ve diğer bütün vergileri (söz konusu vergilerde yapılacak değişikliklere tabi olmak suretiyle) içerir halde görüntülenmektedir.

Zaman zaman internet sitemizde bir oteldeki belirli bir konaklama için daha düşük fiyatlar verilmesi söz konusu olmaktadır; ancak oteller tarafından verilen bu fiyatlar, örneğin iptal ve iade gibi durumlarda, belirli kısıtlama ve koşullara tabi olabilir. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda ve fiyat ayrıntılarını derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

  1. Gizlilik

Garantitatil.com yüksek etik standartlar uygular ve gizliliğinize saygılıdır. İlgili yetki sınırında kanun gereği yapılan ifşaat ve adınız, e-posta adresiniz ve rezervasyonunuzu tamamlayabilmeniz için gerekli olan kredi kartı bilgilerinizin seçtiğiniz otelle paylaşılması dışında, kişisel bilgilerinizi rızanız olmadan üçüncü şahıslara açıklamayız. Ayrıntılı bilgi için lütfen gizlilik politikamıza göz atınız.

  1. Ücretsiz hizmet

Hizmetimiz ücretsizdir. Diğer birçok hizmet veren acentelerin aksine hizmetimiz için sizden komisyon yada benzeri adda hiçbir ücret tahsil etmeyecek, oda fiyatına (rezervasyon için) ilave ücretler eklemeyeceğiz. Kalışınız için doğrudan otelde ödeme yapacağınızdan biz kredi kartınızdan sadece rezervasyonu kesinleştirdiğinize dair bir deposit alacağız.

  1. Kredi kartı

Rezervasyonunuzu teminat altına almak için kredi kartı bilgilerine ihtiyaç duymaktadır. Bu itibarla kredi kartı bilgileriniz tarafımıza iletilmektedir. biz de kredi kartınızın geçerliğini (ön provizyon ile) kontrol edebiliriz. Kredi kartı bilgilerinizin tarafımıza güvenli ve şifreli olarak iletilmesini teminen hizmetlerimizde “Secure Socket Layer (SSL)” teknolojisi kullanmaktayız.

Belirli fiyat ve fırsatlar söz konusu olduğunda kredi kartınızın ön provizyona veya (bazen iade seçeneği olmaksızın) tahsilata tabi tutulabileceğini dikkate alınız. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda bilgilerini derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

Kredi kartı sahtekarlığı veya kredi kartınızın üçüncü şahıslar tarafından izinsiz kullanımı halinde çoğu banka ve kredi kartı şirketi riski üstlenmekte ve sahtekarlık veya suistimalden doğan zararı karşılamakta olmasına karşın, bu taahhüt zaman zaman bir muafiyete (genellikle 50 euro (veya yerel para biriminiz cinsinden eşdeğeri) seviyesinde) tabi olabilmektedir. İnternet sitemizde yaptığınız bir rezervasyondan kaynaklanan izinsiz işlemler yüzünden kredi kartı şirketinizin veya bankanızın bu miktarı sizden tahsil etmesi halinde size toplam 50 euro’ya (veya yerel para biriminiz cinsinden eşdeğeri) kadar ödeme tarafımızdan yapılacaktır. Zararınızı tazmin edebilmemiz için sahtekarlığı kredi kartı sağlayıcınıza (ilgili kurumun raporlama kural ve prosedürlerine uygun olarak) bildirdiğinizden emin olunuz ve bizimle derhal iletişime geçiniz (customer.destek@garantitatil.com). E-postanızın konu satırına ‘kredi kartı sahtekarlığı’ ibaresini ekleyiniz ve tahsil edilen muafiyet tutarına dair kanıtınızı bize iletiniz (örneğin kredi kartı şirketinin koşulları). Bu tazminat, kredi kartı ile Garantitatil.com’un güvenli sunucusu üzerinden yapılan rezervasyonlarda ve güvenli sunucuyu kullanırken kredi kartınızın size ait olmayan bir hata yüzünden izinsiz kullanımı durumunda geçerli olur.

  1. İptal

Bir otelde rezervasyon yapmak suretiyle, ilgili otelin iptal ve rezervasyonu kullanmama durumlarında uygulanan koşullarına ve dahi otelin sunduğu hizmet ve/veya mallar dahil kalışınız süresince rezervasyonunuza uygulanabilecek, (temin ile ilgili) ilave koşul ve şartlara tabi olduğunuzu teslim ve tasdik edersiniz (otellerin temin ile ilgili koşul ve şartları ilgili otellerden öğrenilebilir). Otellerin iptal ve rezervasyon kullanılmaması durumunda uyguladıkları genel koşullar internet sitemizdeki otel bilgi sayfalarında deklare edilmektedir. Belirli fiyat ve özel fırsatların iptal veya değişikliğe elvermediğine dikkat ediniz. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda ayrıntılarını derinlemesine kontrol etmek suretiyle böyle koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

Rezervasyonunuzu gözden geçirmek, değiştirmek veya iptal etmek için, teyit için gönderilen e-posta iletisinde açıklanan talimatları uygulamanız gerekmektedir. Otelin iptal ve rezervasyon kullanmama koşulları uyarınca iptaliniz için sizden cezai ücret tahsil edilebileceğini dikkate alınız. Rezervasyonunuzu yapmadan önce otelin iptal ve rezervasyon kullanmama koşullarını dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

  1. Diğer muhaberat

Rezervasyonu tamamladığınız takdirde, (i) sizi gideceğiniz yer hakkında bilgilendirmek, rezervasyonunuz ve gideceğiniz yer ile ilgili belirli bazı bilgi ve fırsatları (bizzat tercihle talep ettiğiniz ölçüde üçüncü tarafların sunduğu fırsatlar dahil) sizinle paylaşmak amacıyla otele varışınızdan kısa süre önce göndermemizin söz konusu olabileceği e-postayı ve (ii) otelde kalışınızdan hemen sonra göndereceğimiz, sizi konuk değerlendirmesi formumuzu doldurmaya davet eden e-postayı almayı kabul etmiş olursunuz. Tamamladığınız konuk değerlendirmesi formu yalnızca otelin hizmet (düzeyi) ve kalitesi hakkındaki görüşünüzü (muhtemel) müşterilerle paylaşmak amacıyla internet sitemizde ilgili otelin bilgi sayfasına yüklenebilir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak değerlendirmeleri tanzim etme, reddetme veya silme hakkımızı muhafaza ederiz. Konuk değerlendirmesi formu bir anket olarak kabul edilmelidir ve (başkaca ticari) fırsatlar, davetler ya da teşvikler içermemektedir. Aksi bir mutabakat ifade etmediğiniz sürece, size rezervasyonuzun teyidini içeren onay e-postası ve yukarıda ayrıntıları belirtilen e-postalar dışında tebligat, e-posta veya muhaberat yollamayacağız